Jak wybrać zabawki antystresowe?

Dzieci nie do końca potrafią radzić sobie z silnymi emocjami. Stres potrafi bardzo negatywnie wpływać na rozwój malucha dlatego też w tym artykule zaprezentujemy zabawki, które pomogą walczyć ze stresem.

Czy nam się to podoba czy też nie, stres jest wpisany w nasze życie od samego jego początku. Sam stres wcale nie musi być czymś stricte negatywnym. Najważniejsze to wiedzieć jak sobie z nim poradzić na różnych etapach swojego życia. Najtrudniej będzie podołać temu zadaniu dzieciom. Postaramy się zatem podpowiedzieć jak zabawki antystresowe pomogą w tym temacie.

Podstawowym zadaniem zabawek antystresowych oraz progresywnych jest pomoc dziecku w okiełznaniu emocji i ich prawidłowym rozwoju. Dzieci bardzo źle znoszą stres, zwłaszcza na początku swojej drogi życiowej gdy jeszcze nie wiedzą jak prawidłowo radzić sobie z własnymi emocjami. Zabawki stanowią zatem doskonałe narzędzie do poprawy kondycji umysłowej małego człowieka.

Jak umysł dziecka reaguje na stres?

Nawet dojrzałe osoby mają często problem, aby poradzić sobie z własnymi emocjami. W przypadku dziecka, które jeszcze nie w pełni rozumie siebie i świat jest to znacznie trudniejsze. Podczas stresu organizm przenosi zasoby energii właśnie do tej części mózgu, która jest odpowiedzialna za silne emocje. Cierpi na tym ta część mózgu, która jest odpowiedzialna za inteligencję oraz kreatywność. Przekłada się to w praktyce na irracjonalne zachowanie danej osoby i problemy z logicznym myśleniem.

Na czym polega działanie zabawek antystresowych dla dzieci?

Większość zabawek antystresowych została zaprojektowana tak, aby podczas zabawy obniżyć związane ze stresem napięcie emocjonalne u malucha. Najczęściej zabawki antystresowe są całkiem poręczne i niewielkie dlatego też dziecko może mieć je zawsze przy sobie.

Przykłady i działanie zabawek antystresowych

Zabawki antystresowe pomagają ograniczyć takie zachowania jak obgryzanie paznokci czy ssanie przedmiotów. Przykładem takich zabawek są fidget spinnery czy też zabawki z klikającymi przyciskami. Oprócz tego aby pomóc zapomnieć dziecku o stresie zabawki antystresowe stymulują logiczne myślenie oraz koncentracje ( mowa tutaj o różnego rodzaju grach logicznych, układankach, labiryntach i podobnych zabawkach ). Innym przykładem zabawek antystresowych, które pomagają rozwijać motorykę dziecka są piłeczki antystresowe oraz różnego rodzaju masy plastyczne. Rozluźnianie mięśni i ich spinanie pomaga maluchowi się zrelaksować i zapomnieć o stresie.

Antystresowe zabawki – na co zwrócić uwagę?

Wybierając zabawki antystresowe należy pamiętać aby były one dopasowane do wieku i preferencji dziecka. Oprócz tego należy zwrócić baczną uwagę aby tego rodzaju zabawki były w pełni bezpieczne dla malucha. Powinny posiadać niezbędne atesty i certyfikaty. Szukając zatem zabawek antystresowych radzimy sięgnąć do oferty sprawdzonych sklepów z zabawkami takich jak – https://www.ebajlandia.pl/

Zabawki antystresowe to nie wszystko

Każdy z nas jest odmienny i inaczej reaguje na stres. Nie ma więc jednego uniwersalnego sposobu na radzenie sobie z silnymi emocjami. Zabawki antystresowe są jednym z narzędzi, które pomogą dziecku zapanować nad silnymi emocjami ale nie należy zapominać o rozmowie i okazaniu maluchowi wsparcia.

Tagged