Jak wyglądać naturalnie i świeżo korzystając z zabiegów medycyny estetycznej?

Wkraczamy w nowe trendy dotyczące urody. W mediach i mainstreamie coraz częściej poruszany jest temat smart agingu — nurtu, który promuje godne, naturalne starzenie się i akceptację siebie bez nadmiernej ingerencji. Zachowanie świeżego, naturalnego wyglądu jest możliwe, a medycyna estetyczna może wspierać ten proces. W poniższym artykule przedstawiamy zabiegi, które świetnie wpasowują w koncepcję smart aging.

Naturalny i świeży wygląd — zacznij od zabiegów na skórę twarzy!

Zabiegi upiększające i odmładzające wykonywane są zarówno u osób młodych około 20-30 roku życia, jak i u osób bardzo dojrzałych. W każdym przypadku ocena efektu terapii uzależniona jest od ogólnej kondycji skóry. Bez względu na wiek, defekty skórne, takie jak przebarwienia, drobne blizny, zmarszczki czy rozszerzone pory, mogą skutecznie zniknąć nam z oczu. Zacznij od podstaw i w pierwszej kolejności wykonaj zabiegi, które pozwolą na odbudowę struktury skóry i pozbycie się widocznych niedoskonałości. Jeżeli zabiegi z medycyny estetycznej są przeprowadzone rozsądnie, efekty będą subtelne, a Ty możesz cieszyć się naturalnym wyglądem, uwydatniającym Twoje piękno. Pamiętaj, że umiar i rozsądek to klucz do piękna. Nie podążaj za popularnym schematem i postaw na oryginalność.

Moda na naturalność

Odpowiednio dobrane zabiegi medycyny estetycznej powinny dawać naturalne efekty, szczególnie kiedy koncentrują się na stymulacji organizmu do naturalnej regeneracji. Do zabiegów wspierających naturalne piękno zalicza się na przykład laseroterapia, mezoterapia igłowa, radiofrekwencja mikroigłowa, polinukleotydy czy osocze bogatopłytkowe. Współczesne procedury zabiegowe bazują na naturalnych procesach naprawczych organizmu, dzięki czemu są doskonałą alternatywą dla bardziej inwazyjnych zabiegów, zapewniając jednocześnie naturalne efekty i bezpieczeństwo.

Popularne zabiegi z medycyny estetycznej

Dbając o swój naturalny wygląd zabiegami medycyny estetycznej, warto postawić na te, które pomogą zwiększyć gęstość skóry, ujędrnić ją, wygładzić obecne zmarszczki, rozjaśnić przebarwienia i zniwelować obecność rozszerzonych porów. Poniżej przedstawiamy najlepsze z nich.

Laserowe odmładzanie skóry

Wykorzystanie laserów do odmładzania skóry to jeden z najpopularniejszych trendów na rynku medycyny estetycznej. W zależności od zapotrzebowania, wykorzystać można laser frakcyjny CO2 czy laser tulowy, działający w trybie ablacji, subablacji i nieablacji. Po odpowiednio przeprowadzonej konsultacji zostanie przedstawiona ci najlepsza propozycja, która wpłynie na redukcję zmarszczek, likwidację przebarwień oraz poprawę gęstości skóry.

Dermapen 4.0.

Ten wyjątkowy sprzęt wykorzystuje moc mikronakłuć, wykonując ich aż 1920 na sekundę. Efektem zabiegu jest wzrost produkcji elastyny, dzięki czemu skóra jest znacznie gęstsza i bardziej napięta. Dermapen 4.0 rewelacyjnie sprawdza się również w redukcji rozszerzonych porów i blizn np. potrądzikowych.

Osocze bogatopłytkowe

Zabieg z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego oddziałuje naturalną siłą naszego własnego organizmu. Wykorzystywany jest nie tylko w medycynie estetycznej, ale też w ortopedii czy medycynie sportowej, w której wspomaga gojenie się uszkodzonych mięśni, ścięgien, kości i stawów. Na naszą skórę działa podobnie – regeneruje ją i nawilża, niwelując drobne zmarszczki i poprawiając jej gęstość, spowolnia proces starzenia.

Mezoterapia igłowa

Mezoterapia igłowa to zabieg polegający na podaniu składników odżywczych w głąb skóry. Zabieg wykonuje się przy użyciu małej igły, a jego przebieg nie jest bolesny. Mezoterapia igłowa przynosi dużo lepsze efekty niż kremy przeciwzmarszczkowe, ponieważ substancje dostarczane są wgłąb skóry. Dla uzyskania najlepszych efektów warto wykonać ją w serii. 

Po odpowiedniej pielęgnacji skóry postaw na wypełniacze

W celu zredukowania zaawansowanych oznak starzenia się skóry, takich jak głębokie zmarszczki i bruzdy, warto zdecydować się na zabieg z użyciem wypełniacza — kwasu hialuronowego lub hydroksyapatytu wapnia. Pamiętaj, że wypełnianie zmarszczek i bruzd to zabieg o dwukierunkowym działaniu. Z jednej strony otrzymujemy natychmiastowy efekt wypełnienia, z drugiej nawilżamy i odżywiamy skórę, poprawiając jej gęstość. Dzięki stopniowemu wchłanianiu preparatu nie musimy obawiać się wiotkości skóry czy jej przesuszenia.

Sprawdź ofertę warszawskiej kliniki Preibisz Skindoctors. 

Najbardziej popularny zabieg odmładzający — osocze bogatopłytkowe, czyli wampirzy lifting

Wykorzystanie osocza bogatopłytkowego umożliwia pobudzenie naturalnych procesów regeneracyjnych oraz kompleksowej biostymulacji komórek skóry. Osocze pozyskane z próbki krwi pacjenta pobudza syntezę kolagenu, stymuluje namnażanie i wzrost komórek naskórka, zwiększa mikrokrążenie krwi, poprawiając dotlenienie skóry i umożliwia otrzymanie wyjątkowego materiału odżywiającego nasz organizm w naturalny sposób. Ze względu na świetne efekty jest jeden z najpopularniejszych zabiegów w klinikach medycyny estetycznej.

Zadbaj o systematyczność stosowanych zabiegów

Pamiętaj, że skuteczność stosowania wymienionych wyżej zabiegów jest zależna od systematyczności i powtarzalności. Aby zachować naturalny, promienny wygląd, należy pamiętać o wykonywaniu ich w zaleconych przez lekarza lub kosmetologa seriach, dzięki temu osiągniesz najlepsze możliwe rezultaty.