Jak zabezpieczyć moskitiery przed wiatrem i deszczem?

Istnieją różne sposoby na ochronę moskitiery przed wiatrem oraz deszczem. Co ważne, zazwyczaj nie wymagają one dodatkowej pracy czy nakładów finansowych

Jak zabezpieczyć moskitiery przed wiatrem i deszczem?

Moskitiera to siatka ochronna, która jest chętnie wykorzystywana w naszych domach. W zależności od typu produktu oraz naszych potrzeb montuje się ją na przykład na oknach, tarasach oraz drzwiach. Niezależnie od tego, gdzie rozkłada się moskitierę ochronną, jej cel jest jasny – ochrona przed owadami, ptakami, a także unoszącymi się w czasie silnego wiatru liśćmi czy gałązkami.

Ochrona moskitiery przed wiatrem i deszczem jest niezbędna

Chcesz, by moskitiera służyła Ci przez wiele kolejnych lat? To bardzo dobrze! W takiej sytuacji musisz jednak zdawać sobie sprawę z tego, że kluczem do sukcesu jest odpowiednie używanie tej powłoki ochronnej. Rozumie się przez to nie tylko właściwy montaż moskitiery, ale także – co jest równie ważne – odpowiednie zabezpieczenie jest przed niekorzystnymi czynnikami atmosferycznymi, w tym w szczególności przed wiatrem oraz opadami deszczu.

W przeciwnym wypadku musisz liczyć się z tym, że kupiony przez Ciebie produkt będzie mocniej eksploatowany oraz narażony na zniszczenia.

Jak dobrać moskitierę, by była ona odporna na wiatr oraz deszcz?

Wbrew pozorom, nie jest to szczególnie skomplikowane zadanie. Przede wszystkim, nie musisz stosować takich rozwiązań jak np. impregnaty czy specjalne farby, aby uchronić ramę moskitiery przed zniszczeniem wskutek wilgoci.

Jeśli chcesz osiągnąć ten cel, musisz zwrócić uwagę m.in. na takie aspekty jak:

  • użycie dodatkowych taśm klejących – takie rozwiązanie sprawia, że rama moskitiery oraz przyczepiona do niej siatka stają się bardziej ustabilizowaną konstrukcją,
  • wykorzystanie uszczelek – cel takiego działania jest bardzo prosty: sprawienie, by do środka ramy nie dostawała się woda lub pyłki,
  • zainstalowanie dodatkowych elementów mocujących, przez co rozumie się różnego rodzaju zaciski, klipsy oraz haki. Dzięki temu spada ryzyko zerwania ramy wskutek powiewów silnego wiatru.

Powyżej przedstawiliśmy Ci niektóre spośród wszystkich sposobów, które umożliwią Ci zabezpieczenie moskitiery przed deszczem i wiatrem. Jeśli mowa o siatce montowanej w wejściu (do domu lub na taras), ciekawym rozwiązaniem może okazać się umieszczenie jej pomiędzy drzwiami zewnętrznymi oraz wewnętrznymi.

Ochrona przed deszczem lub wiatrem – co jeszcze warto wiedzieć?

Jeśli chcesz, by siatka ochronna przed długi czas zapewniała skuteczną ochronę, a jednocześnie cechowała się trwałością, warto wybrać takie produkty, w przypadku których elementy metalowe są wykonane z wykorzystaniem SS, czyli stali nierdzewnej (SS – Stainless Steel). Dotyczy to w szczególności takich części jak złączki, uchwyty, ramę oraz klipsy.

Z kolei jeśli chodzi o samą siatkę, to warto, by była ona wykonana z użyciem włókna szklanego. Taki materiał zapewnia jej wysoką wytrzymałość.

Last but not least, działaniem zapewniającym ochronę przed deszczem lub wiatrem jest zakup moskitiery na wymiar. Dzięki temu siatka nie będzie nadmiernie naprężona (w przypadku wyboru zbyt małych rozmiarów), co może zapobiec pęknięciu materiału.

Tagged