Jak zadbać o zdrowie i urodę?

Każda kobieta chce czuć się piękną, a prawdziwa uroda opiera się przede wszystkim na zdrowiu – wyglądzie włosów, skóry czy paznokci. Co zrobić, by zalśniły pełnią blasku?

Piękno zaczyna się w środku

Kiedy jesteśmy młode, nie zastanawiamy się nad tym, jak wygląda nasza skóra (chyba że dotknie nas trądzik), czy włosy są błyszczące, albo czy paznokcie wystarczająco mocne. Zazwyczaj dostajemy to w prezencie od matki natury, jednak z czasem o zdrowy wygląd musimy się postarać.

Codzienne obowiązki, praca, brak snu, ale i wszechstronne zanieczyszczenie powietrza sprawiają, że nasza cera szarzeje, włosom brakuje połysku, a paznokcie coraz częściej łamią się i rozdwajają. Patrząc w lustro widzimy jedynie zmęczenie. Znacie to?

Jeszcze do niedawna kobiety maskowały postępujący czas i wyczerpujący tryb życia intensywnym makijażem. To jednak, paradoksalnie, pogarszało stan ich cery, podobnie jak farbowanie niszczyło włosy, a lakier zdrowie paznokci. Kosmetyki te, nieumiejętnie używane, przyspieszały więc efekt starzenia.

Na szczęście obecnie wiemy już, że piękny wygląd zależy od stanu naszego organizmu. Im więcej wysiłku włożymy w jego pielęgnację, tym mocniej odwdzięczy się nam zdrowiem i młodszym wyglądem.

Od czego zacząć?

Jest kilka działań, dzięki którym możemy znacząco wpłynąć na nasze zdrowie i urodę.

  • Przebadaj się – bardzo często ignorujemy sygnały wysyłane przez nasz organizm, albo z premedytacją unikamy badań ze strachu. To błąd. Podstawowe badania morfologii krwi czy moczu potrafią uchwycić chorobę we wczesnym stadium, podobnie jak zbadanie pod kątem chorób, które występowały w naszej rodzinie. Kontrolować trzeba poziom cukru we krwi, poziom cholesterolu czy stan serca.
  • Zadbaj o dietę – stare powiedzenie mówi „Jesteś tym, co jesz” i właśnie tę zasadę należy wdrażać w codziennym życiu. Unikanie śmieciowego, mocno przetworzonego jedzenia, a w zamian sięganie po zdrowe warzywa i owoce, chude białko i pełnoziarniste węglowodany na pewno przyniesie pozytywne skutki dla naszego organizmu. Zamiast słodkich batonów zjedz bakalie z miodem i owocami. Pozwól też sobie na gorzką czekoladę (wystarczy kostka lub dwie dziennie), która poprawia samopoczucie, ale i zmniejsza ryzyko zawału serca i udaru mózgu. Niedobory w diecie uzupełniaj dobrej jakości witaminami i minerałami, oferowanymi przez sklep z suplementami, w którym znajdziesz np. witaminy na włosy, paznokcie czy biotynę.
  • Ćwicz codziennie – aktywność fizyczna pozwoli nie tylko na spalenie nadmiaru kalorii, ale i na dostarczenie do organizmu endorfin, zwanych hormonami szczęścia. Poprawisz dzięki temu kondycję fizyczną i… humor.
  • Śpij zdrowo – udowodniono, że osoby, które mają prawidłowy sen, charakteryzują się większą odporność na stres, są bardziej opanowane, kreatywne, mają też lepszy refleks. Sen jest również podstawą prawidłowego trawienia w ciągu dnia i zapobiega cieniom po oczami.

 Wdrażając te podstawowe zasady, na pewno zauważycie różnicę w wyglądzie i samopoczuciu.

Tagged