Jak zapuścić włosy? Tylko pewne rady

Wiele kobiet marzy o pięknych i długich włosach. Jednak jak się okazuje ich zapuszczanie wcale nie jest łatwe. Bardzo szybko pojawia się przesuszenie i problemy z rozczesywaniem. Na szczęście i z tymi problemami można sobie szybko i łatwo poradzić. Dziś przedstawimy Wam przydatne rady, jak to zrobić.

Jak zapuścić włosy? To musisz wiedzieć!

Zapuszczając włosy musisz pamiętać o tym, jak ważne jest ich nawilżenie. Dlatego też przynajmniej raz w tygodniu należy wykonać olejowanie. Rzeczywiście doskonale nawilża włosy. Rzecz jasna kluczem do sukcesu jest znalezienie właściwego oleju. Możemy Wam polecić olej kokosowy, który skutecznie chroni włosy przed uszkodzeniami mechanicznymi, a także rozdwajaniem się końcówek. Zapobiega puszeniu się włosów. Wyobraźcie sobie, że właśnie olejem kokosowym możecie smarować skórę głowy by ją dobrze nawilżyć, ale też złagodzić podrażnienia. Skoro i to jasne, to czas przejść do zasad olejowania, bo to także ma duże znaczenie. Przede wszystkim musicie wiedzieć, że olejowanie trzeba wykonać na oczyszczone włosy, a nie na te, które są już przetłuszczone. Po umyciu włosów, najlepiej nałożyć odżywkę i poczekać aż wyschną, a dopiero potem można nałożyć olej. Po aplikacji na włosy najlepiej je spiąć w kok bądź też zapleść warkocza. Zalecamy położyć się spać i olej trzymać przez całą noc na włosach. Kolejnego dnia należy dokładnie umyć włosy, a na koniec nałożyć odżywkę. Nim przejdziemy do tego jaka odżywka sprawdzi się najlepiej, musimy też poruszyć temat szczotki do włosów. Zasadniczo znaczenie ma nawet to, czym czeszecie włosy, a to oznacza, że nawet wybór szczotki nie może być przypadkowy. Dobrze sprawdzi się szczotka z włosem z dzika, która nie wyrywa włosów, a przy tym zapewnia ich skuteczne i bardzo dokładnie rozczesywanie. Raz na dwa miesiące należy podcinać włosy. Wystarczy tylko odrobinę, a więc mniej niż centymetr.

Pielęgnacja włosów podczas zapuszczania – czy jest trudna?

Warto wiedzieć, że pielęgnacja włosów podczas zapuszczania wcale nie musi być ani trudna, ani też czasochłonna. Wystarczy tylko postawić na produkty, które w swoim składzie nie mają detergentów takich jak SLS czy jego pochodnych. Bardzo szkodliwe są ftalny, czyli sole i estry kwasu ftalanowego, a także alkohole. Należy natomiast wybierać odżywki, które mają w składzie aloes, masło shea czy choćby oleje roślinne. Proteiny i ceramidy naprawią uszkodzenia w strukturze włosów. Oczywiście kolejnym składnikiem, który można określić mianem must have jest kwas hialuronowy. Zapewnia on doskonałe nawilżenie włosów, ale na tym jego zalety się nie kończą. Działa regenerująco na włosy, sprawiając, że stają się one gładkie i elastyczne, a także pełne blasku. Kwas hialuronowy wzmacnia jeszcze cebulki włosów. A skoro o wzmocnieniu cebulek włosów mowa, to nie zapomnijcie stosować także wcierek, które przyśpieszają porost włosów. Dobrze sprawdzają się kosmetyki, które w swoim składzie mają skrzyp polny czy pokrzywkę, ale i majeranek. Doskonale sprawdzają się wcierki z aloesem czy dodatkiem jałowca. Najlepiej używać je raz w tygodniu.

Nie zapomnijcie, że na kondycję waszych włosów ma wpływ także Wasza dieta. A to oznacza, że musi być zdrowa i zbilansowana. Nie ma w niej miejsca na żadne produkty śmieciowe czy też napoje kolorowe. Za to jest miejsce na dużą ilość warzyw oraz owoców.

Tagged