Jaka peruka będzie dobrym wyborem?

Obecnie nie ma problemu z zakupem peruk, oferuje je wiele sklepów zarówno stacjonarnych, jak i internetowych. Jeśli mają być one noszone na co dzień i pełnić funkcję ozdoby, to należy sięgać po produkty wysokiej jakości. Najlepszym miejscem na ich zakup będzie specjalistyczny sklep z perukami, który oferuje bogaty i zróżnicowany asortyment, zapewnia fachowe doradztwo. Warto zastanowić się nad tym, na co zwracać uwagę przy wyborze peruki, aby dopasować ją idealnie do swoich potrzeb.


Co ma znaczenie podczas wybierania peruki?


Mnogość peruk sprawia, że aż trudno zdecydować się na konkretną długość, kolor, materiał wykonania. Podczas wybierania peruki warto zwracać uwagę coś więcej niż tylko osobiste preferencje. Jeśli ma prezentować się efektownie, to trzeba ją odpowiednio dopasować. Na uwadze powinno się mieć między innymi kształt twarzy i jej rysy, kolor oczu, sylwetkę i nawet osobowość. Jak widać, nie sprawdzi się wybór pierwszej lepszej peruki. W przypadku kobiet o drobnej posturze, mających szczupłą sylwetkę, niezbyt dobrym wyborem będzie sięganie po obfite fryzury, mocno pocieniowane. Z kolei panie z krągłościami nie będą wyglądały zbyt korzystnie w peruce z włosami bardzo krótkimi i przeglądającymi do twarzy.

Podczas wybierania peruki znaczenie ma nawet typ karnacji. Jeśli jest ona jasna, to można polecić przede wszystkim włosy w chłodnych odcieniach, które efektownie przyozdabiają bladą cerę. Z kolei przy ciepłej karnacji należy postawić na peruki w ciepłej tonacji. Do zielonych oczu wspaniale pasują peruki w rudym odcieniu. Z kolei niebieskookim paniom poleca się chłodne blondy. Jeśli fryzura ma zachwycać, do złudzenia przypominać prawdziwe włosy, to należy wybrać perukę naturalną. Wersje syntetyczne są gorszej jakości i mogą wyglądać dość sztucznie.

Istotną kwestią podczas wybierania peruki jest to, aby dostosować ją do kształtu twarzy. Jeśli jest ona okrągła, to idealnie sprawdzą się długie i proste włosy, najlepiej bez grzywki. Delikatna trwała także będzie dobrym wyborem. Z kolei przy twarzy kwadratowej mile widziane są: włosy lekko pofalowane, krótki paź, proste i długie uczesania. Kobietom mającym twarz trójkątną można polecić fryzury półdługie, włosy mogą być proste lub kręcone. Wspaniale prezentują się peruki wycieniowane, z grzywką krótką lub zaczesaną na bok. Największe możliwości mają kobiety z owalną twarzą, bo pasują do niej praktycznie wszystkie fryzury. Każda peruka będzie dobrym wyborem. Jeśli komuś zależy na tym, aby peruka jak najlepiej imitowała prawdziwe włosy, to należy wybrać produkt indyjski mongolski, europejski lub słowiański.

Tagged