Jaka suszarka do naczyń jest najlepsza?

Suszenie naczyń to jedna z tych rzeczy, których nie da się uniknąć. Nawet jeżeli ktoś ma w domu zmywarkę, to i tak niektóre naczynia trzeba umyć ręcznie, a wówczas przydaje się do naczyń suszarka. Dzięki zróżnicowanej ofercie takich produktów możesz znaleźć rozwiązania pasujące do każdej kuchni. Niektóre z nich można postawić na blacie kuchennym, a inne przymocować nad szafką. Poniżej znajdziesz kilka sprawdzonych porad, które ułatwią ci zakup idealnej suszarki.

  1. Na co zwrócić uwagę przy zakupie do naczyń suszarki?
  2. Sprawdzony sposób suszenia naczyń
  3. Jaka suszarka do naczyń jest najlepsza?

Wybierając nową suszarkę, warto zastanowić się nad tym, jak często będzie się z niej korzystało. Jeżeli sporadycznie, to możesz kupić niewielki ociekacz i dzięki temu zaoszczędzić miejsce. Osoby, które często myją naczynia w zlewie, powinny natomiast kupić większą suszarkę z wydzieloną przegródką na sztućce, co ułatwi ich układanie.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie do naczyń suszarki?

Biorąc pod uwagę ilość dostępnych modeli suszarek z tworzywa sztucznego i innych materiałów, zakup może wydawać się skomplikowany. Wystarczy jednak zwrócić uwagę na kilka rzeczy, aby wybrana suszarka sprawdziła się w każdym domu, a jednocześnie pasowała do stylu wnętrza. Pierwszą istotną rzeczą jest oczywiście rozmiar, który powinien odpowiadać ilości naczyń, jakie będą na niej trzymane. Ociekająca woda może spadać bezpośrednio na podkładkę, skąd można ją później łatwo wylać. Dostępne są suszarki o różnych kształtach, więc można je wkomponować do szafki obok zlewu lub ustawić w innym miejscu. 

Sprawdzony sposób suszenia naczyń

Niektórzy popełniają błąd i wychodzą z założenia, że skoro używają zmywarki, to nie potrzebują takiej suszarki. Nie należy jednak zapominać, że niektórych sztućców (przede wszystkim noży) lub delikatnych kubków z nadrukiem nie powinno się myć w zmywarce. Mycie ręczne sprawdzi się również wtedy, gdy chodzi o duże garnki, które zajęłyby całą zmywarkę. Suszenie ich na suszarce jest więc nie tylko praktyczne, ale też wygodne. Wystarczy, że mokre sztućce, garnki, talerze lub kubki zostaną odłożone na suszarkę i po kilkudziesięciu minutach będą suche. Dzięki temu suszarka do naczyń wciąż cieszy się tak dużą popularnością.

Jaka suszarka do naczyń jest najlepsza?

Dodatkową zaletą, z jaką wiąże się wspomniane suszenie, jest to, że naczynia nie są narażone na uszkodzenia mechaniczne. Możesz więc korzystać z takiego rozwiązania nawet przy delikatnej porcelanie, a na pewno nic się z nią nie stanie.

Tagged