Jaki obrazek możemy podarować na Chrzest Święty? Propozycje pamiątek

Chrzest jest ważnym wydarzeniem, dlatego warto ofiarować z tej okazji prezent, który pozostanie z dzieckiem na lata. Świetnym pomysłem jest srebrny obrazek na chrzest, który będzie można powiesić w pokoju. Także często wybiera się obrazek na chrzest z grawerem, gdzie można napisać życzenia lub krótki napis. Jakie obrazki najlepiej wybierać?

Klasyka i religijny wydźwięk

Okazuje się, że srebrny obrazek na chrzest to świetny pomysł na prezent. Ogólnie rzecz biorąc obrazki można potem powiesić np. nad łóżkiem czy drzwiami albo postawić w widocznym miejscu. Dziecko może do niego wracać przez lata. Dlatego warto zadbać o dobrej jakości przedmiot.

Taki obrazek na chrzest z grawerem to połączenie klasyki i religijnego wydźwięku, a przy tym można dodać coś osobistego od siebie. Przez to staje się to upominkiem ponadczasowym. Ciekawe warianty, to choćby obrazek w drewnianej podstawie, co pozwala na postawienie pamiątki choćby na biurku albo półce.

Osobisty grawer może zawierać wszystko. Od krótkich życzeń, do szczególne słowa, a także wiele innych. Ogranicza nas nasza własna wyobraźnia.

Jakie obrazki wybierać?

W sprzedaży można znaleźć ogrom obrazków różnego typu. Przeważnie spotyka się wizerunki Matki Bożej razem z dzieciątkiem, Świętej Rodziny oraz aniołów. Można czasem trafić także na świętych lub obrazki przedstawiające konkretne wydarzenia z Biblii.

Zawsze najtrudniejsze jest zdecydowanie, który obrazek na chrzest z grawerem będzie najlepszym wyborem. Trzeba jednak pamiętać, że raczej taki upominek spodoba się zarówno chłopcom, jak i dziewczynkom. Warto kierować się własną intuicją i znajomością dziecka, które chcemy obdarować. Będzie to dobre wspomnienie tego, że wstąpiło się do wspólnoty chrześcijańskiej.

Srebrny obrazek na chrzest może przedstawiać anioła stróża. Będzie przypominał dziecku o tym, że obok niego wciąż jest ktoś, kto nad nimi czuwa i kto się nim opiekuje. Można jednak zdecydować się także na inne wizerunki, które mają dla nas jakieś szczególne znaczenie. Warto też dodać od siebie jakiś szczególny napis, choćby parę słów.

Ryngraf dla dziecka

Ciekawą propozycją jest także Ryngraf z Matką Boską Ostrobramską. Może to być świetna pamiątka na całe życie. Zwłaszcza gdy wzbogacimy go o dedykację płynąca prosto z serca. Na pewno spodoba się to zarówno dziewczynkom, jak i chłopcom. Będzie to oryginalny prezent, który nie odejdzie w zapomnienie.

Poza wyborem obrazka, warto też postawić na odpowiednie opakowanie, w które zapakujemy pamiątkę. Najlepiej takie, by wyglądało elegancko i by mogło dobrze zabezpieczyć cenny podarunek.

Kunsztownie wykonany obrazek sprawia, że całość wygląda rewelacyjnie i stanie się doskonałym wspomnieniem tak ważnego wydarzenia. Czasami można także liczyć na dodatkowe zdobienia np. z masy perłowej czy onyksu, co podkreśli znaczenie prezentu.

Warto podarować dziecku prezent, który będzie stworzony całkowicie z myślą o nim. Srebrny obrazek z odpowiednio dobranym wizerunkiem nie przepadnie, a stanie się  pamiątką, o której dziecko będzie pamiętać.

Tagged