Jakie efekty daje mikronakłuwanie?

Zabiegi mikronakłuwania stają się coraz popularniejsze, ponieważ dają niemalże natychmiastowe efekty. Polegają one na celowym wykonywaniu mikrouszkodzeń skóry, za pomocą urządzenia, które wyposażone są w kilkanaście małych igieł, o różnej długości. W ten sposób następuje wywołanie silnego procesu regeneracyjnego poprzez aktywowanie naturalnych systemów naprawczych w skórze. Zabiegi mikronakłuwania stanowią alternatywę dla mezoterapii igłowej, czy też lasera frakcyjnego. Jakie efekty dają takie zabiegi?

Co to jest mikronakłuwanie?

Mikronakłuwanie znane jest także jako microneedling z języka angielskiego. Jest to zabieg kosmetyczny, który tworzy mikronakłucia i stymuluje procesy autonaprawy oraz prowadzi do zwiększenia naskórkowej absorpcji odmładzających składników aktywnych, takich jak czynniki wzrostu, witaminy, czy też kwas hialuronowy. 

Za pomocą specjalnych urządzeń, które wyposażone są w niewielkie igły o różnej długości, które powodują na skórze wytworzenie kanalików uruchamiających naturalne mechanizmy naprawcze skóry. Dzięki tym niewielkim otworom, które zamykają się samoistnie po dziesięciu minutach, specjalista wykonujący zabieg osiąga lepszą penetrację składników aktywnych, takich jak: kwas hialuronowy, antyoksydanty czy witaminy. Mikronakłuwanie efekty daje takie, że indukuje czynniki wzrostu oraz stymuluje syntezę kolagenu i elastyny, co przekłada się na widoczny efekt odmłodzenia. 

Efekty mikronakłuwania

Mikronakłuwanie sprawia, że dochodzi do urazów skóry, którym często towarzyszy krwawienie. Mikrourazy powodują z kolei, że pojawia się stan zapalny na skórze, prowadzący do produkcji nowych włókien kolagenowych. Natomiast krew z naczyń krwionośnych, uwalnia białka- czynniki wzrostu, które także odgrywają bardzo ważną rolę w regeneracji, pobudzają one dzielenie się komórek, pobudzają fibroblasty do produkcji kolagenu typu I, elastyny i glikozoaminoglikanów.

Seria zabiegów mikronakłuwania poprawia funkcjonowanie skóry i jej wygląd. Następuje zwiększenie napięcia oraz elastyczności skóry, zmarszczki stają się płytsze, a koloryt jednolity. Pory skóry zostają zwężone. Zasinienia pod oczami są zdecydowanie mniej widoczne, a blizny ulegają znacznemu spłyceniu. Zabiegi mikronakłucia są stosunkowo bezpieczne i wymagają niewiele czasu rekonwalescencji. Zazwyczaj po dwóch dniach od zabiegu skóra wygląda już naprawdę dobrze.

Dla kogo jest mikronakłuwanie?

Zabieg mikronakłuwania przeznaczony jest zazwyczaj dla osób po 25 roku życia. Wyjątkiem może być sytuacja, gdy młodsza osoba boryka się z problemami np. związanymi z bliznami potrądzikowymi. Jest to bardzo dobry zabieg dla osób, które chcą poprawić kondycję swojej skóry, przywrócić jej ładny koloryt oraz działać przeciwstarzeniowo, oraz spłycić zmarszczki, czy blizny. Zabieg mikronakłuwania można wykonywać także na osobach o ciemniejszym fototypie skóry. Najlepsze efekty zauważalne są po około sześciu zabiegach, które przeprowadzane są co cztery tygodnie.

Tagged