Jakie kosmetyki do pielęgnacji twarzy warto stosować?

Najlepsze efekty daje systematyczne, codzienne stosowanie kosmetyków do pielęgnacji twarzy. Trzeba ich używać rano i wieczorem. Jak duże znaczenie ma w tym przypadku odpowiednia kolejność działania? Jakie kosmetyki warto kupić?

Jakie kosmetyki do pielęgnacji twarzy wybrać?

Okazuje się, że wybór odpowiednich kosmetyków do pielęgnacji twarzy to kwestia w dużej mierze indywidualna. Sporo zależy bowiem od rodzaju posiadanej skóry – tłustej, suchej, mieszanej, dojrzałej itd. Produkty o tłustej konsystencji są idealne w przypadku skóry suchej, naczynkowej czy skłonnej do podrażnień. Mają formę różnego rodzaju emulsji czy mleczek. Nie nadają się one jednak do cery tłustej, mieszanej. Wtedy lepszym rozwiązaniem są płyny, wody mineralne i pianki. Różnego rodzaju kosmetyki do pielęgnacji twarzy, niezależnie od rodzaju posiadane skóry, znajdziesz w ofercie sklepu online https://www.jpkosmetyki.pl/.

Demakijaż i oczyszczenie twarzy to podstawa

Demakijaż powinien być podstawą w codziennej pielęgnacji twarzy. Dotyczy to także tych osób, które nie nakładają na twarzy dużej ilości makijażu. Jednak w ciągu dnia na skórze osadza się spora ilość zanieczyszczeń. Demakijaż to także pielęgnacja. Warto więc zaopatrzyć się w odpowiednie mleczka czy płyny micelarne. Kolejnym krokiem jest oczyszczanie twarzy. 

Kosmetyki do demakijażu rozpuszczają resztki pudru czy fluidu, ale nie oczyszczają porów skórnych. Dlatego niezwykle ważne jest dwuetapowe oczyszczanie twarzy. Mowa tutaj o demakijażu i umyciu skóry specjalnym kosmetykiem myjącym np. żelem lub pianką. 

Tonik, peeling i krem – podstawowe kosmetyki do pielęgnacji twarzy

Nie wszyscy wiedzą o tym, że pH ludzkiej skóry wynosi od 4,5 do 6. Tonik jest kosmetykiem, który ma przywrócić skórze twarzy odpowiednie pH, które na skutek kontaktu z wodą czy substancjami myjącymi ulega zmianie. Skóra po demakijażu i oczyszczeniu wymaga odbudowania naturalnej warstwy ochronnej. Tonik pomaga także w utrzymaniu jej nawilżenia. 

Oprócz tego warto regularnie sięgać po peelingi, które oczyszczają pory i zapobiegają zaskórnikom. Skóra po wykonaniu peelingu jest dobrze przygotowania do przyjęcia kolejnych kosmetyków do pielęgnacji twarzy. Mowa tutaj przede wszystkim o kremach, które zawsze należy dobierać odpowiednio do potrzeb cery. Wyróżnia się kremy przeciwzmarszczkowe, nawilżające, matujące czy natłuszczające. Niektóre z nich łączą w sobie kilka funkcji. Są skuteczne, ale jedynie w przypadku regularnego stosowania. 

Tagged