Jakie meble wybrać do pokoju dziewczynki?

Urządzenie pokoju dziecięcego to nie jest taka prosta sprawa, ponieważ w kilku metrach kwadratowych musimy zmieścić miejsce do spania, kącik do nauki oraz kolejne miejsce przeznaczone na zabawki i jeszcze pozostaje przestrzeń do przechowywania rzeczy. Aranżacja pokoju dla dziewczynki powinna być nie tylko funkcjonalna, ale też przytulna i spełniająca wszystkie potrzeby lokatora. O czym powinniśmy pamiętać chcąc wybrać odpowiednie meble do pokoju dziewczęcego, a czego lepiej unikać?

Uniwersalność przede wszystkim

Niezależnie od tego czy pokój będzie należał do dziewczynki w wieku przedszkolnym, uczennicy szkoły podstawowej lub już dorastającej nastolatki to jej gust i preferencje mogą bardzo szybko się zmieniać, gdyż wciąż znajduje się ona w etapie rozwoju. Zainteresowania lub sposoby spędzania czasu wolnego będą zastępowane coraz to nowszymi, dlatego wybranie prostych – minimalistycznych, uniwersalnych mebli będzie najlepszym wyborem. Wielofunkcyjne meble zapobiegną ich częstej wymianie, co może być sporą ulgą dla domowego budżetu. Warto postawić na meble w neutralnych odcieniach, które będzie można podkreślić kolorowymi dodatkami. Szare, białe lub beżowe kolory mebli będą idealnie współgrały z większością odcieni niebieskiego, różu lub fioletu, które są jednymi z bardziej powszechnych barw wybieranych przez młodsze dziewczynki.

Sypialnia czy pokój gościnny?

Pokój dziewczynki ma nie tylko służyć jako sypialnia, ale też powinien spełniać wiele różnych funkcji, gdyż to w nim przebywa ona większość swojego czasu i powinna czuć się komfortowo i jak „u siebie”. Dziewczynki często spotykają się ze swoimi koleżankami w ich pokojach spędzając czas na wspólnej zabawie i rozmowach. Nie powinna się ona wstydzić zapraszając do siebie przyjaciółki, dlatego wyposażenie jej królestwa w miękkie pufy lub sofę udekorowaną kolorowymi poduszkami oraz miękkim kocem sprawi, że jej goście będą mogli miło spędzić razem czas.

Przed doposażeniem pokoju warto udać się na zakupy razem z jego przyszłą lokatorką, która będzie mogła dokonać wyboru dodatków i mebli według własnej osobowości i upodobań. W końcu to ona będzie go zamieszkiwała, więc udział dziewczynki w urządzaniu pokoju jest niezbędny.

Przestrzeń do nauki

Istotnym elementem pokoju należącego do uczennicy jest biurko, które powinno być wyposażone w dodatkową szafkę oraz szuflady. Dzieci poza nauką rozwijają się również twórczo – malują farbami, wycinają i rysują dlatego w biurku powinno się znajdować sporo miejsca do przechowywania m.in. farb, kredek, bloków rysunkowych, zeszytów, podręczników i przyborów do pisania. Kosz znajdujący się pod biurkiem też się przyda – ułatwi utrzymanie ładu i porządku na blacie oraz wokół całego mebla.

Wygodny fotel do siedzenia przy biurku jest bardzo ważny. Dzieci wciąż rosną i są bardziej narażone na deformacje kręgosłupa. Siedzisko z regulowaną wysokością i odpowiednią miękkością poduszek zapewni komfort oraz zadba o proste plecy. Dyskomfort podczas odrabiania pracy domowej lub nauki może zaburzać koncentrację co w konsekwencji może spowodować niechęć do spędzania czasu przy biurku.

Miejsce dla urody

Zarówno dla dziewczynek młodszych, jak i starszych dbanie o urodę jest czymś naturalnym, dlatego zakup toaletki może okazać się strzałem w dziesiątkę. To mebel uniwersalny – wyposażona w kilka szuflad może służyć jako miejsce do przechowywania zabawek albo w przypadku nastolatek będzie dobrym miejscem do robienia makijażu, malowania paznokci czy innych czynności.

Wymarzone meble do pokoju dziewczynki znajdziesz na stronie Planeta Dziecka

Tagged