Jakie oświetlenie uliczne sprawdzi się najlepiej? Dowiedz się, w jakie lampy warto zainwestować

Oświetlenie uliczne to jeden z najważniejszych elementów aranżacji ulic. Odpowiednio dopasowane lampy zapewniają bezpieczeństwo poruszania się po zmroku i podkreślają wygląd alejek i uliczek. Efekty świetlne mogą sprawić, że okolica będzie prezentowała się wręcz magicznie. Aby tak jednak było, należy odpowiednio dobrać lampy do przeznaczenia i warunków. Co należy wziąć pod uwagę, wybierając oświetlenie uliczne? Gdzie można kupić efektowne i ekonomiczne w użytkowaniu lampy? Odpowiadamy na te pytania w poniższym artykule!

W jakie oświetlenie uliczne warto zainwestować?

Lampy uliczne zapewniają bezpieczeństwo i komfort podczas korzystania z infrastruktury drogowej. Gwarantują odpowiednią widoczność wszystkim uczestnikom ruchu drogowego, zarówno kierowcom, jak i pieszym. Do niedawna do oświetlenia ulic wykorzystywano lampy żarowe czy rtęciowe. Obecnie częściej można spotkać lampy LED. Nie ma w tym nic dziwnego – mają wiele zalet.

Najważniejszym atutem oświetlenia ulicznego LED jest wysoka efektywność energetyczna. Zużywa mniej prądu niż klasyczne źródła światła, zapewniając jednocześnie wysoką jakość świecenia. Instalacja tego rodzaju oświetlenia jest więc niezwykle korzystna dla portfela inwestora. Lampy uliczne LED nie zawierają szkodliwych substancji, takich jak np. rtęć. To oznacza, że są bezpieczne dla środowiska.

Na co musisz zwrócić uwagę, wybierając lampy uliczne?

Lampa uliczna musi spełniać szereg wymogów. Najważniejsza jest ilość generowanego światła. Im więcej lumenów, tym więcej światła daje oprawa. Wybierając oświetlenie uliczne, warto zwrócić też uwagę na barwę światła. Emitowane światło nie może oślepiać, a jednocześnie musi zapewniać odpowiednią widoczność. Ważna jest też jakość wykonania lamp. Oświetlenie uliczne wykonane z wysokogatunkowych materiałów znajdziesz np. w e-sklepie NewLed. W specjalnie przygotowanej kategorii: https://www.newled.pl/pl/c/Oswietlenie-uliczne/27 dostępne są oprawy wyróżniające się odpornością na zmienne warunki atmosferyczne, wstrząsy i uszkodzenia mechaniczne. Pamiętaj o tym, że wybór lamp ulicznych to inwestycja. Będzie mieć duży wpływ na poczucie bezpieczeństwa zarówno kierowców, jak i pieszych.

Tagged