Jakie pigmenty wybrać do makijażu permanentnego brwi?

Pigmenty do makijażu permanentnego są jednymi z podstawowych narzędzi pracy profesjonalnej linergistki. To od nich w dużej mierze zależy efekt zabiegu mikropigmentacji. W naszym artykule przedstawimy Ci te produkty bliżej i podpowiemy, na co zwrócić uwagę przy ich zakupie.

Czym są pigmenty do makijażu permanentnego brwi?

Pigmenty do brwi to barwniki wykorzystywane przez profesjonalne linergistki podczas zabiegów mikropigmentacji. Pozwalają na uzyskanie trwałego i naturalnego efektu, który utrzymuje się nawet przez kilkanaście miesięcy. Na rynku dostępne są produkty:

– organiczne

Charakteryzują się intensywnymi barwami i błyszczącym wykończeniem, więc najczęściej wykorzystywane są w makijażu permanentnym ust.

– nieorganiczne

Cechują się matowym wykończeniem i przytłumionymi odcieniami o wysokiej trwałości. Doskonale sprawdzają się podczas zabiegów mikropigmentacji brwi, gwarantując naturalny efekt.

– hybrydowe

Powstają z dwóch poprzednich rodzajów barwników. Zyskały ogromną popularność ze względu na zwiększoną trwałość, intensywność barw i hipoalergiczność.

Na co zwrócić uwagę, wybierając pigmenty do makijażu permanentnego brwi?

Przede wszystkim zawsze wybieraj produkty pochodzące od sprawdzonych i cieszących się dobrymi opiniami producentów. Stawiając na wysokiej jakości pigmenty takie jak np. dostępne w https://quantumpmu.com/pol_m_PIGMENTY_Brwi-354.html, będziesz mieć pewność, że gwarantujesz swoim klientkom bezpieczeństwo, a sobie komfort pracy.

Zadbaj o bezpieczeństwo swoich klientek

Bezpieczeństwo Twojej klientki jest kluczową kwestią, którą zawsze powinnaś stawiać na pierwszym miejscu. Dlatego upewnij się, czy wybrane przez Ciebie barwniki mają certyfikaty dopuszczające je do profesjonalnego zastosowania. Pamiętaj, że pigment będzie miał stały kontakt ze skórą, więc musi być dokładnie przebadany na obecność szkodliwych substancji. Dobrej jakości barwniki powinny być:

– pozbawione toksycznych składników,

– bezpieczne dla skóry i hipoalergiczne,

– nierozpuszczalne w wodzie.

Wybierz odpowiednią paletę kolorów

Równie istotny jest efekt wizualny, jaki uzyskasz w wyniku przeprowadzonego zabiegu. Zadbaj o to, aby wyposażyć się w duży wybór odcieni w ciepłych, neutralnych i zimnych kolorach. Dzięki temu bez przeszkód dopasujesz odpowiedni barwnik do typu urody swojej klientki i stworzysz doskonały makijaż, który przypadnie jej do gustu.

Tagged