Jakie preparaty do rzęs warto mieć w gabinecie kosmetycznym? Dowiedz się, jak je wybrać

O pięknych, długich i zadbanych rzęsach marzą niemal wszystkie panie. Na szczęście – nawet jeśli natura nie była zbyt hojna – dzięki nowoczesnym metodom kosmetycznym oszałamiającym spojrzeniem może pochwalić się każda kobieta. Wystarczy, że odwiedzi gabinet kosmetyczny i zaufa profesjonalnej stylistce. Choć wygląd włosków w dużej mierze zależy od umiejętności specjalistki, to odpowiednia pielęgnacja rzęs również ma znaczenie. W tym celu należy stosować właściwie dobrane preparaty. Jakie produkty powinny znaleźć się w każdym gabinecie? Czytaj dalej i dowiedz się, jak wybrać najlepsze.

Jakie preparaty do rzęs warto stosować w gabinecie?

Zarówno rzęsy naturalne, jak i syntetyczne wymagają specjalnego traktowania. W związku z tym podczas zabiegów kosmetycznych należy korzystać ze stosownych preparatów. W każdym gabinecie obowiązkowo musi się znaleźć:

cleaner do rzęs – produkt służy do odtłuszczania naturalnych włosków i jest stosowany przed ich zagęszczeniem lub przedłużeniem. Jego użycie korzystnie wpływa na przyczepność syntetycznych rzęs i wydłuża trwałość zabiegu;

remover – preparat przeznaczony jest do ściągania sztucznych rzęs. Odpowiednio dobrany nie podrażnia skóry i pozwala na szybkie usunięcie włosków;

bonder – to specyfik, który przydaje się podczas zabiegów przedłużania rzęs. Zatrzymuje wydzielanie oparów kleju i wydłuża trwałość aplikacji.

Preparaty do pielęgnacji rzęs w domu – czy warto?

Codzienna higiena rzęs w domowym zaciszu ma ogromne znaczenie i wpływa na ich gęstość i długość. Dzięki odpowiednim preparatom dłużej można cieszyć się efektem każdego zabiegu. Nieprawidłowo dobrane specyfiki mogą negatywnie wpłynąć na trwałość stylizacji, a nawet zniszczyć naturalne włoski. Jakie preparaty do rzęs warto stosować na co dzień? Oto najważniejsze:

preparat do mycia i demakijażu – doskonale sprawdza się do codziennej pielęgnacji. Dostępny jest z reguły w wielu formach, m.in. w łatwej do aplikacji piance. Dobrej jakości preparat sprawdzi się zarówno na naturalnych, jak i sztucznych włoskach;

szampon do rzęs – z tego produktu panie chętnie korzystają w domu, choć okazuje się, że jest też niezbędny w salonie kosmetycznym. Preparat myje i odtłuszcza rzęsy.

Czym należy się kierować przy wyborze produktów do pielęgnacji rzęs?

Na skuteczność działania preparatów do rzęs wpływa przede wszystkim ich jakość. Właśnie dlatego należy wybierać produkty z dobrym składem. Podczas zakupów należy upewnić się, że receptura wybranych specyfików jest wolna od alkoholu etylowego, który wysusza i może podrażniać oczy. Warto korzystać z preparatów, które mają delikatną formułę, takich jak te dostępne np. w e-sklepie fashionlash.pl. Znajdziesz tam różnego rodzaju specyfiki i akcesoria niezbędne do pielęgnacji rzęs, których nie testowano na zwierzętach. Używanie dobrej jakości kosmetyków ułatwia pracę stylistce, ale także pozwala klientce cieszyć się efektem każdego zabiegu długi czas.

Tagged