Jakie są korzyści z używania wegańskich kosmetyków?

Kosmetyki 100% wegańskie, złożone są z wyselekcjonowanych składników, inspirowanych kwiatami i cytrusami z różnych rejonów świata. Do miejsc, z których marka Savine czerpała swoje zapachowe wizje, należą Grecja i obszary Morza Śródziemnego oraz Daleki Wschód – Indie i Persja. Dzięki temu, powstała kolekcja złożona z czterech sztuk balsamów, odpowiadającym kulturom tych rejonów. Balsamów, które mają luksusową oprawę i dedykowane są ludziom, dla których jakość produktów ma duże znaczenie, a wygląd kupowanych kosmetyków uświetnia ich otoczenie, oraz ich samych. 

W związku z faktem, że życie ludzi staje się poszukiwaniem innych rozwiązań na zdrowsze ciało, skórę i duszę, aspekt weganizmu jest dużo bardziej popularny w XXI wieku, niż jeszcze kilkaset lat wcześniej. Weganie i wegetarianie, cenią sobie posiłki na podstawie roślin, owoców i warzyw, więc kiedy się już do takowych przekonają, poszukują rozwiązań również w aspekcie pielęgnacji swojego ciała. 

Dużo lepiej podchodzą do każdego rozwiązania oznaczonego etykietą weganizmu, niż do produktów, które testowane są na zwierzętach lub (co gorsza) naruszają życie zwierzaków, pozbawiając ich jakiejkolwiek godności, wolności, szczęścia. Jakie zatem korzyści wnoszą kosmetyki wegańskie do życia ludzi oraz jakie wady i zalety można w nich dostrzec?

Wady i zalety naturalnych kosmetyków, czyli 100% kosmetyków wegańskich

Kosmetyki naturalne mogą powstać z produktów pochodzenia roślinnego, bez namiastek sztucznych barwników, zapachów oraz alkoholi. Do ich użycia, stosuje się olejki i ekstrakty roślinne, a bazę główną uzupełnia dodatkami roślinnymi i zapachami wytworzonymi naturalnie z części pochodnych roślin – drewna, pąków kwiatostanów, a niekiedy nawet liści. 

Kosmetyki 100% wegańskie, marki Savone, posiadają cechy, które wyróżniają je na tle innych, przede wszystkim urozmaiconym składem. Do najpopularniejszych, wykorzystanych w marce Savone, należą takie rośliny, jak: jaśmin, wąkrota azjatycka, lotos indyjski, szafran, białe wegańskie piżmo, róża lub eukaliptus. 

Balsamy wegańskie posiadają w sobie włókna, które są w stanie wspomóc regenerację skóry lub wygładzić zmarszczki. Ponadto, w skład balsamów, poza bazą docelową, wchodzą olejki. Są to m.in. olejki cacay, olejki z baobabu, babassu lub olejek konopny. Olejki wspomagają aspekty nawilżające skóry, dzięki czemu długo można zachować jędrność ciała podpartą świeżością i czystością, a także nadać odżywczego charakteru warstwom naskórka. 

Zatem, zaletą kosmetyków 100% wegańskich, jest ich szerokie zastosowanie pielęgnacyjno – regenerujące, bez podrażenienia skóry dodatkami chemicznymi. Kosmetyki, posiadają aktywne składniki i witaminy, które jeszcze bardziej wpływają na dobrą jakość produktów. Balsamy zawierają w składzie witaminę E, inulinę, masło karite, betaina niacynamid, skwalan, alpha-glucan czy oligosacharydy. Największą zaletą kosmetyków wegańskich jest możliwość stosowania ich przez kobiety w ciąży, ponieważ nie zawierają środków drażniących, czy negatywnie wpływających na rozwój płodu i dziecko. Ich wadą jest niewystarczający skład, kiedy skóra wymaga dużo więcej pracy i pielęgnacji, a nawet specjalistycznego, dermatologicznego podejścia.

Jak stosować naturalne kosmetyki wegańskie?

Naturalne wegańskie kosmetyki marki Savone to balsamy, które kierunkują swoje działanie na odświeżenie skóry, dodanie jej aksamitnego blasku, zmiękczenie, nawilżenie, oraz odżywienie. W zależności od rodzaju kremu, z którego zostały zaczerpnięte składniki do ich produkcji, balsamy są przystosowane do wszystkich rodzajów skóry, lub takich, które dodatkowo mają odwodniony stan i potrzebują regeneracji. 

Balsamy linii Rose nakłada się na oczyszczoną skórę, po oczyszczeniu powierzchni i usunięciu pozostałości makijażu. Następnie, należy wmasować balsam w ciało, najlepiej robiąc dodatkowo masaż opuszkami palców. Po aplikacji balsamu wystarczy okrężnymi ruchami delikatnie wmasować balsam w skórę i odczekać do całkowitego wchłonięcia, aby kosmetyk i jego wartości odżywcze, dostał się w głębsze warstwy skóry. Produkty, dzięki lekkiej konsystencji, łatwo się rozprowadzają i nie pozostawiają na ciele ani ubraniu tłustych plam, co jest uznawane za duży atut w wyborze kosmetyków wszelkiego rodzaju.

Tagged