Jakie właściwości mają materace piankowe?

Obecnie żyjemy w czasach, kiedy możliwości wyboru są wręcz nieograniczone. Ogromna ilość sklepów i produktów, które możemy kupić może niekiedy nawet przytłaczać. Decyzję o wyborze tego, a nie innego asortymentu często poprzedzamy analizą i wielogodzinnymi poszukiwaniami w sieci. Podobnie jest z materacami do łóżka. Rodzajów i producentów jest cała masa, więc aby zdecydować się na odpowiedni produkt, powinniśmy dokładnie poznać jego właściwości. Jednym z najczęściej wybieranych rodzajów materacy są piankowe. Co sprawia, że są one tak popularne? Jakie mają właściwości?

Jakie są właściwości materacy piankowych?

Materace piankowe wyróżniają się przede wszystkim innowacyjną budową. Pianki to również jeden z najszybciej i najintensywniej rozwijających się surowców na rynku – wysokoelastyczne, termoplastyczne lateksowe – wyróżnić można kilka rodzajów, które cechują się doskonałymi właściwościami. Posiadają one wspólną, bardzo istotną cechę – wysoki poziom elastyczności i dopasowania się do kształtu każdego ciała. Niewielki ciężar tego typu materacy pozwala na bezproblemowe ich przewracanie, chociażby na drugą stronę – co zaleca się robić co najmniej kilka razy w roku. 

Materace piankowe mogą być stworzone z kilku rodzajów pianek jednocześnie. Dzięki temu łączą one wtedy w sobie przeróżne zalety, co sprawia, że stają się jeszcze wygodniejsze i dostarczają możliwości pełnego relaksu. Ponadto odbija się to korzystnie na zdrowiu. Gęstość i wysokość poszczególnych warstw pianki, a także rodzaj tkaniny i jakość wykończenia pokrowców ma ogromny wpływ na komfort użytkowania wkładów. 

Jakie zalety mają materace piankowe?

Materace termoelastyczne zapamiętują kształt krzywizny ciała użytkownika, dostosowując się do ciężaru i pozycji, a kiedy z nich wstajemy, szybko wracają do swojego pierwotnego kształtu. Stąd też nazwa pianki, na którą możemy czasami się natknąć – memory foam.  Materiał ten wykorzystuje się również w modelach medycznych. Posiada właściwości przeciwodleżynowe, co jest bardzo ważne w sytuacji, gdy osoba korzystająca z materaca spędza dużo czasu na leżąco. 

W materacach piankowych udogodnieniem jest też to, że są one wyposażone w siedem stref twardości. Mają one za zadanie podpierać nasze ciało z uwzględnieniem jego nacisku w danej strefie. Na rynku dostępne są także materace lateksowe z pianki. Są one odporne na odkształcenia, a dodatkowo posiadają antybakteryjne właściwości, co znacząco zwiększa higienę snu. Doskonała wentylacja, jaką charakteryzują się materace piankowe sprawia, że są one wytrzymałe i trwałe. 

Komu polecane są materace piankowe?

Materace piankowe polecane są w zasadzie każdemu użytkownikowi. Ich cechą charakterystyczną jest to, że posiadają szerokie spektrum twardości i zastosowań wykorzystanych materiałów do ich produkcji. Przy wyborze materaca powinniśmy kierować się wagą, wzrostem, stanem zdrowia oraz wiekiem potencjalnego użytkownika. Każda pianka będąca komponentem materaca piankowego odpowiada za inną funkcję, dlatego ważne jest, aby dobrać go pod względem własnych preferencji.

Tagged