Karnawałowe szaleństwo dla dzieci: proste pomysły na ciekawe przebrania

Karnawał to czas zabaw w szkołach, przedszkolach oraz żłobkach. Dzieci bardzo chętnie przebierają się za ulubione postacie z bajek czy baśniowych bohaterów. Niektóre stroje można wykonać samodzielnie. Jakie są sposoby na ciekawe i proste przebrania?

Księżniczka i książę z koronami DIY

Jednym z popularniejszych przebrań na karnawał dla dzieci są stroje księżniczki czy księcia. Warto spędzić czas z maluchem na wspólnym przygotowywaniu korony z papieru. Wystarczy kupić brystol i odmierzyć pasek nieco dłuższy niż obwód głowy dziecka. Wszystko polega na tym, aby narysować pas o dowolnej wysokości z charakterystycznymi dla korony szpicami. Następnie należy wyciąć szablon i skleić ze sobą końce papieru.

Po sprawdzeniu, czy rozmiar okręgu odpowiada rozmiarowi głowy dziecka, można przejść do dekorowania. Na koronę warto nakleić błyszczące cekiny, piórka czy koraliki, które nadadzą jej królewskiej elegancji. Sprawdzi się także cienki łańcuch choinkowy. Dziewczynki mogą włożyć do tego dowolną długą sukienkę i eleganckie buciki. Chłopcy powinni przyczepić szykowną kokardę pod szyją i zaopatrzyć się w pelerynkę.

Kolorowe pajacyki i elfy

Pajacyki i elfy to sposób na bardzo wesołe i kolorowe przebranie. Przyda się do tego stożkowa czapka, którą można wykonać samodzielnie z brystolu. Wystarczy skleić papier w kształcie stożka tak, aby średnica jego dolnej części pasowała do obwodu głowy dziecka. Frajda dla malucha może być malowanie czapki kolorowymi farbami czy pisakami. Zamiast tego można użyć również kapelusza w intensywnym odcieniu.

Do stroju elfa czy pajacyka sprawdzą się rajstopy w paski i krótki letni kombinezon. Idealnie byłoby kupić spiczaste kapcie z pomponami, które nadadzą charakteru całej stylizacji. Do pomalowania twarzy można użyć specjalnych farbek bezpiecznych dla skóry.

Przebranie za zwierzaka

Dziewczynki w swojej garderobie często mają opaski z różnymi elementami dekoracyjnymi. W sklepach z łatwością można znaleźć opaski na głowę z uszami różnych zwierząt, np. kotków. Z takiej ozdoby śmiało skorzystać może również chłopiec. Aby przebrać się za kota, wystarczy opaska, jednolity strój (np. czarne spodnie i czarna bluzka z długim rękawem) oraz doczepiany ogon.

Ogon można zrobić z paska od szlafroka, łańcucha choinkowego czy uszyć samodzielnie z zalegającego w domu materiału. Na twarzy łatwo można namalować czarny nosek i wąsy. To bardzo prosty i szybki sposób na przebranie, który sprawdzi się szczególnie na ostatnią chwilę.

Maski karnałowe

Idealnym oraz szybkim sposobem na przebranie dla dzieci, są również maski z papieru dla dzieci. Malowanie twarzy farbkami to często długi i nieprzyjemny dla dzieci proces, maski są idealne dla dzieci, które nie lubią mieć farbek na twarzy oraz rodziców, którzy nie są mistrzami pędzla. 

Tagged