Kim jest Karolina Chapko? [wiek, mąż, Instagram]

Karolina Chapko to aktorka teatralno-filmowa znana m.in. z seriali Czas honoru, Barwy szczęścia oraz Pierwsza miłość. Kobieta ma siostrę bliźniaczkę – Paulinę, która również jest aktorką. Sprawdź, co jeszcze wiemy na temat pięknych sióstr.

Kim jest Karolina Chapko?

Karolina Chapko urodziła się 15 listopada 1985 w Nowym Sączu. Jest absolwentką Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. Ludwika Solskiego w Krakowie.

Popularność zdobyła dzięki roli Zofii Olszańskiej w serialu 1920.Wojna i miłość. Rola w filmie Yuma (2012) przyniosła jej nominację do Złotej Kaczki. Sympatię widzów zyskała rolą prostytutki Dominiki w serialu Barwy Szczęścia. Aktualnie gra w serialu Korona królów, w którym wciela się w rolę Elżbiety Piłeckiej, trzeciej żony króla Władysława Jagiełły. Na stałe związana jest z dwoma krakowskimi teatrami – Bagatela i STU.

Karolina Chapko — mąż, rodzina

Karolina Chapko ma siostrę bliźniaczkę Paulinę, która również jest aktorką. Kobiety są podobne do siebie jak dwie krople wody. Zachwycają urodą i zdobywają serca widzów licznymi, filmowymi rolami. Karolina studiowała w krakowskiej szkole teatralnej, Paulina w filii uczelni we Wrocławiu. Ich zawodowe drogi, choć oddzielne, często się przecinają. W jednym z wywiadów siostry przyznały, że często zdarza im się brać udział w castingu do tej samej roli.

W pewnym sensie jesteśmy dla siebie konkurencją. Podchodzimy jednak do tego z dystansem, nauczyłyśmy się, jak sobie z tym radzić. Lepiej, żeby jedna z nas miała rolę niż żadna!- mówiły zgodnie.

W jednym z filmów dostały rolę obydwie. Kilka lat temu siostry Chapko wystąpiły w głośnym, opartym na faktach filmie Oszukane. Zagrały w nim bliźniaczki, które jako noworodki zostały podmienione w szpitalu. Po latach prawda wychodzi na jaw.

Siostry można było też oglądać w serialu Ultraviolet, w którym wcieliły się w role wideo blogerek pomagających policji w rozwiązywaniu tajemniczych zagadek kryminalnych.

Karolina i Paulina mają jeszcze dwie młodsze o 9 lat siostry, które również są bliźniaczkami — Aleksandrę i Alicję. Obie studiowały w łódzkiej Szkole Filmowej. Aleksandra aktualnie pracuje w krakowskim teatrze Bagatela, a Alicja kontynuuje studia na wydziale organizacji sztuki Filmowej. Młodsze bliźniaczki Chapko można było oglądać w serialowych epizodach w Drugiej szansie oraz M jak miłość. Mają też na swoim koncie kinowy debiut w Soyerze Łukasza Barczyka.

Karolina Chapko w 2017 wyszła za mąż za Grzegorza Zalasińskiego, zawodnika polo i przedsiębiorcę. W 2018 roku parze urodził się syn Ignacy.

Karolina Chapko — Instagram

Aktorka prowadzi konto na Instagramie pod nazwą @karolina_chapko. Jej profil obserwuje 23,4 tysiąca osób.