Kim jest Martyna Grajber?

Martyna Grajber to siatkarka, która gra na pozycji przyjmującej. Jest także reprezentantką Polski kadetek, juniorek oraz obecnie seniorek. Od sezonu 2013 – 2014 była zawodniczką Budowlanych Łódź. Od roku 2018 do chwili obecnej jest zawodniczką Chemik Police.

Najważniejsze informacje

Martyna Grajber urodziła się w roku 1995. Pochodzi z Żywca. Uważa się za stu procentową góralkę. Gdy miała zaledwie cztery latka zamieszkała w Pile, gdzie stawiała później swoje pierwsze kroczki na parkietach siatkarskich.

Przygodę z siatkówką rozpoczęła w czwartek klasie szkoły podstawowej. Zaczynała od mini siatkówki. Następnie były to młodziczki, kadetki oraz także juniorki. Później już dostała się do drużyny wojewódzkiej kadry, z którą wygrała prestiżowy Turniej Nadziei Olimpijskich. Na turnieju została również wybrana do Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Sosnowcu. W szkole tej spędziła trzy lata.

Występowała w tym czasie także w Reprezentacji Polski. Była to kategoria Kadetek oraz Juniorek. Razem z reprezentacją naszego kraju kadetek zajęła piąte miejsce na Mistrzostwach Europy oraz czwarte miejsce na Mistrzostwach Świata w roku 2011. Z kadrą juniorek rok później na Mistrzostwach Europy uplasowała się na szóstej pozycji.

Kolejne lata sportowej kariery

W sezonie 2013/2014 została zawodniczką drużyny Budowlanych Łódź. Z kolei w sezonie 2015/2016 zdobyła drugi medal w historii klubu oraz także pierwszy w swojej sportowej karierze srebro Mistrzostw Polski Ligii Kobiet.

Już od trzech lat jest także Reprezentantką Polski Seniorek. Wywalczyła w 2016 roku drugie miejsce World Grand Prix II Dywizji, jak i także kwalifikacje do Mistrzostw Europy.

W sezonie bieżącym 2017/2018 wygrała World Grand Prix II Dywizji z reprezentacją i awansowała do czołówki światowej, a więc do I Dywizji. Zajęła także ze swoją drużyną dziesiąte miejsce w Mistrzostwach Europy.

Jednak dla kobiety tej nie tylko sport jest ważny. Stawia także na swoją edukację. Studiuje na Wyższej Szkole Informatyki i Umiejętności w Łodzi grafikę komputerową. Mało kto wie, że jest duszą artystyczną. Maluje oraz rysuje. Na dodatek kocha kino oraz muzykę. Nawet się uczy grać na ukulele. Jest to także dusza towarzystwa, co wszyscy z jej bliskiego otoczenia potwierdzają.

Jak widać na powyższym jest to kobieta o wielu talentach. Fantastyczne jest to, że nie tylko skupia się na sporcie, ale także działa na różnych innych płaszczyznach. Szczególnie szanujemy studia oraz zainteresowania związane poniekąd z kulturą. Robi to na nas wrażenie.