Kim jest Paulina Soboń? [wiek, instagram, „WAKSY”]

Paulina Soboń to polska youtuberka, znana głównie z kanału „WAKSY”, którego jest współtwórczynią. Jest również wizażystką, fotomodelką oraz TikTokerką. Influencerka ma blisko 200 tys. subskrypcji w serwisie YouTube, blisko pół miliona fanów na Instagramie oraz niespełna milion obserwujących na TikToku.

Kim jest Paulina Soboń?

Paulina Soboń urodziła się 26 listopada 1995 roku. Na co dzień mieszka w Raszynie. Od 13 roku życia zajmuje się modelingiem, współpracowała między innymi z marką „Oral-B”. Jest również popularną influencerką oraz wizażystką. Większość internautów kojarzy ją jednak przede wszystkim z youtubowego kanału „WAKSY”, który założyła wraz z Przemkiem Biernackim.

„WAKSY” to rozrywkowy kanał dostępny w serwisie YouTube skierowany do młodzieży szkolnej, który w dowcipny sposób pokazuje rzeczywistość w murach szkolnych. „WAKSY” powstały w 2017 roku, a jego nazwa wzięła się od popularnego skrótu, określającego wagary. Nowe odcinki na kanale YouTube pojawiają się co wtorek. Prowadzący szybko zyskali uznanie fanów, co doprowadziło do lawinowego wzrostu subskrypcji ich kanału youtubowego. Obecnie „WAKSY” ma prawie 1,3 mln subskrypcji na Youtubie oraz blisko 300 mln wyświetleń wszystkich przesłanych filmów, co czyni go jednym z najpopularniejszych polskich kanałów YouTube w sieci.

Kanał „WAKSY” posiada również profil na Instagramie o nazwie @na.waksy. Obecnie obserwuje go ponad 160 tys. fanów. W Internecie istnieje również strona www.waksy.pl, gdzie można kupić odzież oraz akcesoria powiązane z nazwą youtubowego kanału.

Paulina Soboń, od lutego 2020 roku prowadzi również swój własny profil w serwisie YouTube, który obserwuje blisko 200 tys. fanów. Youtuberka dzieli się tutaj z fanami bieżącymi sprawami, które dzieją się w jej życiu, a także poradami na temat macierzyństwa. W zeszłym roku została bowiem mamą. Ojcem dziecka jest Bartłomiej Banaszewski, z którym w lutym 2020 wzięła ślub. Poza kanałem na platformie YouTube Soboń prowadzi również swój profil na Instagramie — pod nazwą @paulinasobon, który obserwuje blisko pół miliona fanów oraz na TikToku — pod nickiem @paulinasobon, gdzie jej filmy śledzi niespełna milion obserwujących.