Kolczyki srebrne – biżuteria dla modnych elegantek

Kolczyki srebrne to od wielu lat jedne z najchętniej wybieranych elementów biżuterii. Są odpowiednie na prezent, możemy je kupić także dla siebie, na poprawę humoru lub bez okazji, jako dopełnienie kreacji. Mogą być zdobione kamieniami lub zupełnie proste – wybór jest ogromny. Podpowiadamy, jak wybrać kolczyki srebrne i jakie wzory cieszą się obecnie największym powodzeniem i uznaniem kupujących.

Kolczyki srebrne – jakie wybrać?

Odpowiedź na to pytanie nie jest prosta. Wszystko zależy od naszego gustu lub preferencji osoby, którą chcemy obdarować. Kolczyki srebrne są dużo tańsze od tych wykonanych ze złota, ale to nie znaczy, że w mniejszym stopniu będą stanowiły ozdobę kobiecej twarzy. Co więcej, kolczyki srebrne są nieco skromniejsze i bardziej subtelne, więc można je założyć na każdą okazję, także do pracy i do szkoły (w przypadku młodszych elegantek). Srebro jest też metalem o właściwościach antyseptycznych oraz rzadko powoduje uczulenia – stąd jego niesłabnące powodzenie. Właściwości antyseptyczne srebra sprawiają też, że kolczyki srebrne będą świetnym wyborem, jeśli dopiero co przekłułyśmy uszy. Idealnie sprawdzą się też dla młodszych dziewcząt. Nie są drogie, więc można kupić więcej niż jedną parę i dowolnie eksperymentować ze zmianami stylizacji.

Na prezent idealne będą kolczyki srebrne o ciekawym, nieoczywistym wzorze, a także te klasyczne, zarówno na sztyft, jak i wiszące. Spróbujmy delikatnie wybadać, jaki rodzaj biżuterii preferuje osoba, której chcemy wręczyć podarunek. Przyjrzymy się też jej twarzy – wskazówki, jak dobrać kolczyki do kształtu buzi, znajdziesz w kolejnym akapicie. Przyjmuje się, że na prezent najlepiej wybrać kolczyki długie, wiszące, które optycznie wysmuklą i wydłużą twarz. Ta rada nie będzie jednak najlepsza, gdy kupujemy kolczyki dla kogoś o podłużnej i szczupłej twarzy.

Kolczyki srebrne – jak dopasować je do kształtu twarzy?

Kolczyki dobrze jest też dobrać odpowiednio do kształtu twarzy. Do twarzy trójkątnej świetnie będą wyglądały kolczyki wiszące, duże i okrągłe lub rozszerzające się ku dołowi. Taki kształt kolczyków idealnie zrównoważy wąską dolną część twarzy, zaś szersza górna część będzie mniej rzucać się w oczy. Jeśli mamy twarz kwadratową, wybierzmy kolczyki o owalnych kształtach. Optycznie sprawią one, że twarz będzie wyglądać na bardziej zaokrągloną. Do szczupłej i delikatnej buzi świetnie będą wyglądać kolczyki o kształcie mniejszych lub większych kół. Kolczyki srebrne sporych rozmiarów sprawią zaś, że zbyt pełna twarz będzie wyglądać na szczuplejszą.

Pamiętajmy, że podłużne kolczyki wyszczuplają buzię, zaś te o geometrycznych kształtach nadają jej bardziej okrągły i subtelny kształt. Tak naprawdę możesz jednak dowolnie eksperymentować z różnego typu kolczykami. Przymierzaj je i sprawdzaj efekty. Do różnych kreacji będą też pasować inne kolczyki srebrne. Jeśli nie jesteś pewna efektu, poproś o radę przyjaciółkę czy siostrę, która spojrzy na całość stylizacji obiektywnie.

Tagged