Kolczyki srebrne z kamieniami – jak dopasować je do swojego stylu?

Srebrna biżuteria to trend, który w jubilerstwie jest obecny od wielu sezonów. Uwielbiana za uniwersalność, tej jesieni prezentuje zupełnie nowe oblicze. Zobacz, jak nosić srebrne kolczyki z kamieniami i bezbłędnie dopasuj je do swojego stylu. Najgorętsze inspiracje i praktyczne wskazówki znajdziesz poniżej.

Kolczyki z kamieniami – klasyczne czy pozłacane? 

Decydując się na srebrne kolczyki z kamieniami, nie należy wybierać ich przypadkowo. Ogromne znaczenie dla całości stylizacji ma bowiem odpowiednie dopasowanie kolorystyki biżuterii do własnego typu urody. Klasyczne srebro jest odpowiednie dla cery chłodnej (tzw. typ lata i zimy), pozłacane zaś – dla ciepłej (typ wiosny i jesieni). Kierując się prostymi zasadami, podkreślisz atuty urody i zadbasz o to, żeby biżuteria pozostała odpowiednio widoczna. 

Subtelne czy dekoracyjne? Wybierz idealne srebrne kolczyki z kamieniami

Duże znaczenie dla Twojego komfortu i estetyki całej stylizacji ma rozmiar biżuterii. Dotyczy to również srebrnych kolczyków z kamieniami. Kobietom aktywnym i pozostającym w ruchu, nowoczesnym bizneswoman i zwolenniczkom minimalizmu styliści polecają subtelne ozdoby, zapinane na sztyft. Ze względu na różnorodność projektów takie kolczyki nigdy nie są nudne. Mogą bowiem łączyć kamienie ze srebrem klasycznym lub pozłacanym i pozostawać blisko ucha lub delikatnie wystawać poza krawędź płatków. 

Kolczyki srebrne z kamieniami często są bardzo dekoracyjne, tj. duże, wiszące lub bogato zdobione. Taka biżuteria nie musi być wyłącznie okazjonalna. Niecodzienne projekty świetnie prezentują się również w codziennych zestawach. Decydując się na ozdoby w większym rozmiarze, warto uwzględnić prowadzony styl życia. Kolczyki nie powinny bowiem utrudniać Ci wykonywania codziennych czynności. 

Kolczyki z kamieniami w stylizacji – z czym je łączyć?

Srebrne kolczyki z kamieniami, bez względu na rozmiar, fantastycznie uzupełniają stylizacje o różnej estetyce. Zastanawiasz się, jak nosić je w swoich zestawach, żeby zachować ich indywidualny charakter? 

  1. Styl sportowy. Jeśli preferujesz styl sportowy, sięgnij po srebrne kolczyki z kamieniami zapinane na sztyfty. Niewielkie ozdoby pozostaną blisko ucha, nie będą ograniczały swobody działania i pozostaną spójne również ze strojem sportowym. 
  2. Styl casualowy. Casual w kwestii dodatków pozostawia ogromną swobodę. Minimalistyczne i ponadczasowe zestawy warto łączyć z kolczykami o subtelnym wykończeniu, nowoczesne i oparte na gorących trendach – z ozdobami o nieszablonowym kształcie. 
  3. Styl boho. Srebrne kolczyki z kamieniami to fantastyczne uzupełnienie stylistyki boho. W lekkich, kobiecych zestawach perfekcyjnie sprawdzą się, chociażby kolczyki z bursztynem. Tym bardziej że ta dekoracja w biżuterii doskonale uzupełnia zestawy oparte na naturalnych tkaninach, utrzymanych w neutralnej kolorystyce. 
Tagged