Kolekcje włoskich perfum Tiziana Terenzi – klasyka, elegancja i czar

Włoski styl, szyk i elegancję nie trzeba nikomu przedstawiać. Widoczna jest ona na pierwszy rzut oka w projektach firm pochodzących ze słonecznej Italii. Odnaleźć można ją zarówno w kolekcjach odzieżowych, biżuteryjnych, jak i pięknych zapachach. Z włoskiego stylu pełnymi garściami czerpie też marka Tiziana Terenzi, którą poznać powinien każdy miłośnik niszowych, eleganckich zapachów. Jaka jest historia tego domu perfumeryjnego i jakie kompozycje on proponuje?

Tiziana Terenzi – rodzinna, włoska firma

Tiziana Terenzi to włoska rodzinna firma założona w 1968 roku. Za jej założyciela uważa się Evelino Terenzi, jednak tak naprawdę był on tylko kontynuatorem dzieła swojego ojca Guglielma – wynalazcy, muzyka i wielkiego miłośnika wód kolońskich. Evelino sprawił jednak, że firma zajęła się jedynie tworzeniem zapachów i zrezygnowała z pobocznych działalności. Skupienie się na jednym produkcie sprawiło, że marka Tiziana Terenzi szybko odniosła sukces i stała się rozpoznawalna wśród niszowych pachnideł. Dziś te zgromadzone na http://amisell.pl/marki-niszowe/tiziana-terenzi/ to propozycje zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn. Mogą oni po nie sięgać przy różnych okazjach. Szeroka gama perfum Tiziana Terenzi sprawia, że te idealne dla siebie odnajdą zwolennicy klasyki, a także oryginalności w perfumach.

Czym pachną perfumy Tiziana Terenzi?

Tiziana Terenzi swoje propozycje zapachowe kieruje do koneserów dobrego smaku i oryginalnych zapachów. Jej kompozycje wyróżniają się na tle innych i przyciągają wzrok. Są eleganckie i szykowne. Bazują na wysokiej jakości składnikach pochodzenia roślinnego i zwierzęcego. Z racji tego, że receptury perfum Tiziana Terenzi były tworzone przez najlepsze nosy perfumiarstwa, pochwalić mogą się doskonałym połączeniem esencji, które się wzajemnie przenikają i uzupełniają. Marka Tiziana Terenzi najczęściej sięga po takie akordy jak wanilia, bergamotka, drzewo sandałowe.

Jakie są najpopularniejsze perfumy Tiziana Terenzi?

Tiziana Terenzi miłośnikom niszowych zapachów proponuje szeroką gamę zapachów. Aby uprościć ich wybór i ułatwić określenie charakteru pachnidła Tiziana Terenzi wydaje je w kolekcjach zapachowych. Pierwszą była kolekcja złota. Pachnidła do niej należące można poznać po okrągłej, złotej butelce, drewnianym korku i skórzanej etykiecie, na której złotymi literami wypisana jest nazwa perfum. W eleganckich, złotych buteleczkach ukryte są akordy kojarzące się z naturą. Kolekcja ta liczy sobie 6 zapachów.

Drugą kolekcją jest ta czarna. Jej nietypowe kompozycje zostały ukryte w kwadratowych buteleczkach w kolorze czarnym, taki sam kolor przybiera również drewniany korek. Na minimalistycznej buteleczce, na drewnianej etykiecie została wytłoczona nazwa pachnidła. Te natomiast są mocne, wyraziste, niezwykle intymne. Akordy, po które ona sięga to m.in. kadzidło, irys, paczula, jałowiec, skóra, cyprys, piżmo, bursztyn, miód, drzewo sandałowe.

Tiziana Terenzi proponuje też zapachy wchodzące w kolekcję Anniversary, która nawiązuje do tradycyjnej sztuki perfumeryjnej, a jednocześnie oddaje też hołd nowoczesności. Perfumy do niej należące stworzone są z wysokiej jakości, rzadkich substancji. Sprawia to, że są one kolekcją limitowaną, a rocznie pojawia się niewiele buteleczek perfum z kolekcji Anniversary.

Dwoma ostatnimi kolekcjami Tiziana Terenzi jest Luna i Luna Stars. Ta pierwsza jest synonimem luksusu i wyjątkowości. Ta druga inspirowana jest pięknymi zapachami i poszukiwaniem ich źródeł.

Tagged