Koreańskie kosmetyki – czy hit nadal jest przebojem?

Uroda Azjatek, piękna cera, którą mogą się pochwalić, naprawdę skuteczny anti-aging – wszystko to sprawiło, że zainteresowanie kosmetykami koreańskimi było bardzo duże. Kilka lat temu obserwować można było prawdziwy boom na tego typu produkty. Czy przetrwał on próbę czasu, czy kosmetyki te nadal są tak popularne, a jeśli tak — czym jest to spowodowane?

Popularność, która nie przemija?

Kosmetyki koreańskie szturmem podbiły europejskie rynki, natomiast można było się spodziewać, że podobnie jak wiele innych kosmetycznych mód, tak i ta nieco osłabnie. Nic takiego się jednak nie wydarzyło, a koreańskie kosmetyki nadal cieszą się ogromną popularnością. Wiele kobiet stawia przede wszystkim na produkty kosmetyczne pochodzące z Azji i nie wyobraża sobie zamiany ich na innego typu produkty. Czy to zasługa marketingu? Być może coś w tym jest, natomiast wydaje się, że kosmetyki koreańskie bronią się jednak przede wszystkim jakością produktu, jego doskonałym działaniem, naturalnym składem, pięknym zapachem. Tutaj wszystko działa tak, jak od kosmetyków do pielęgnacji chcielibyśmy tego oczekiwać. 

Co sprawia, że kochamy kosmetyki koreańskie?

Klientki drogerii sięgają po kosmetyki koreańskie przede wszystkim ze względu na ich bardzo naturalny skład. Tego typu produkty na rynku wyróżniają się wyjątkowo krótkim, przejrzystym składem, który w 99% procentach jest najczęściej oparty o składniki naturalne. Kluczową rolę ogrywają tutaj ekstrakt ze śluzu ślimaka, wyciąg z alg, a także sok z aloesu czy kwas hialuronowy. To przede wszystkim jakość produktów koreańskich sprawia, że świetnie sprawdzają się one w przypadku bardzo różnorodnych cer, nie wywołują alergii, podrażnień. Są delikatne i świetnie komponowane.

Pod drugie, formuły kosmetyków koreańskich są wyjątkowo delikatne, lekkie, nieobciążające skóry. To wszystko sprawia, że stosowanie całego rytuału pielęgnacyjnego jest czystą przyjemnością. Skóra jest nie tylko oczyszczona, ale wyciszona, odżywiona i nawilżona. Tutaj nie ma mowy o podrażnieniu, pocieraniu, mechanicznym usuwaniu zaskórników. Skóra ma być oczyszczona, ale za pomocą delikatnie oczyszczających substancji, a nie mechanicznego oczyszczania. To świetny sposób na pielęgnację skóry wrażliwej, delikatnej, reaktywnej, skłonnej do zaczerwienień.

Po trzecie w końcu, absolutny hitem pielęgnacji koreańskiej, który pokochały kobiety na całym świecie, są maski w płachcie. Wyjątkowo wygodne, skuteczne, nawilżające i odżywiające skórę. Po tego typu produkty sięgają nie tylko miłośniczki koreańskiej pielęgnacji.

Tagged