Kosmetyki z aloesu – właściwości

Aloes jest składnikiem, który był niedoceniany przez wiele lat. Jednak w ostatnim czasie zyskał mocno na popularności, a kosmetyki z aloesu są uznawane przez osoby zajmujące się pielęgnacją włosów i skóry za jedne z najlepszych dla odpowiedniego nawilżenia.

Właściwości aloesu

Aloes jest sukulentem, którego miąższ posiada wiele właściwości prozdrowotnych oraz ochronnych, jakie są wykorzystywane w kosmetologii. Do najczęściej wymienianych właściwości aloesu należą działanie przeciwzapalne i nawilżające. Dodatkowo ma właściwości bakteriobójcze oraz oczyszczające. 

Połączenie tych wszystkich cech sprawia, że aloes doskonale sprawdza się jako produkt nawilżający, na przykład w formie żelu lub jako dodatek do kremu. Dodatkowo może być wykorzystywany do oczyszczania twarzy lub jako dodatek do szamponu, ponieważ pomaga zachować dłuższą świeżość włosów. 

Kosmetyki z aloesu 

Kosmetyki aloesowe są obecnie bardzo popularne. Największą popularnością cieszy się żel aloesowy, który może być wykorzystywany jako baza w nawilżającej pielęgnacji włosów lub cery. Jest on uzyskany z miąższu aloesu i zawiera tylko naturalną substancję. Dzięki temu możemy zmniejszyć ryzyko pojawienia się uczulenia, które często pojawia się jako reakcja na składniki syntetyczne. 

Jeżeli chcesz, aby kosmetyk, który kupujesz, miał satysfakcjonujące ilości aloesu, szukaj w składzie napisu aloe vera. Jeżeli znajduje się odpowiednio wysoko, najlepiej na jednym z pierwszych miejsc, możesz spokojnie po niego sięgnąć. Składnikiem, który wspiera miąższ z liści aloesu w kosmetykach jest olej z pestek winogron. Takie połączenie niweluje podrażnienia skóry i może być używane do olejowania włosów, a także nakładane na skórę głowy, podrażnioną innymi zabiegami kosmetycznymi.

Żel aloesowy w przemyśle kosmetycznym 

Kosmetyki z aloesu koją skórę, zmniejszając zaognione stany zapalne. Wspomagają regenerację skóry, również dzięki tworzeniu warstwy izolacyjnej pomiędzy podrażnioną cerą a czynnikami zewnętrznymi. Żel z aloesu, mimo swojej specyficznej konsystencji, nie pozostawia tłustego filmu, a skóra staje się nawilżona i odżywiona. Żel z aloesem sprawia, że Twoja skóra zapomni o podrażnieniach oraz przykrych niespodziankach, wywołanymi stanami zapalnymi. Zamiast tego będzie stale nawilżona oraz pełna blasku. Włosy natomiast bardzo dobrze znoszą olejowanie ich z nawilżającą bazą w postaci żelu aloesowego. W ten sposób nie tylko nawilżasz je, ale również tworzysz warstwę izolacyjną, która chroni je przed działaniem czynników zewnętrznych, które mogłyby przyczynić się do ich zniszczenia. 

Tagged