Koty Ashera – najdroższe koty świata

Kot Ashera to najdroższy kot na świecie. Trzeba za niego zapłacić od 80 do nawet 500 tysięcy złotych! Co go odróżnia od innych mruczków? Dlaczego koty Ashera są tak drogie?

Koty Ashera — najdroższe koty świata

Koty Ashera to jedyna opatentowana rasa kotów, łącząca cechy afrykańskiego serwala, azjatyckiego kota bengalskiego oraz kota domowego. Jest niebywale piękny i dostojny. Rasę stworzyła ją w 2006 roku firma Lifestyle Pets z USA, głównie z myślą o alergikach. Firma przyznaje jednak, że nie udało im się osiągnąć 100% antyalergiczności, a „jedynie” 95%. Jeśli marzysz zatem o kocie, a masz na nie alergię, to kot Ashera jest właśnie dla Ciebie!

Firma Lifestyle Pets oferuje również możliwość dobrania konkretnego kota względem danej osoby. Służy temu 7-dniowy okres próbnego zakupu zwierzęcia. To wszystko ma jednak swoją cenę. Kot Ashera kosztuje od 80 do 500 tys. zł i trzeba czekać na niego w kolejce, nawet kilkanaście miesięcy! Wiele osób puka się w głowę. Inni natomiast marzą o nim, w końcu to najdroższy kot świata. W pakiecie wraz z kotem Ashera otrzymuje się abonament na 10 lat sesji z renomowanym psychologiem zwierzęcym, ochraniacze na pazury, roczną gwarancję oraz wliczony jest koszt dostawy zwieręcia. Wszystko, po to, aby zadowolić wymagającego klienta.

Ashera są znacznie większe od zwykłych kotów. Dorosły kot, gdy stoi na tylnych łapach, może osiągnąć długość nawet do 120 cm i ważyć do 15 kg. To naprawdę wiele, biorąc pod uwagę typową wielkość przeciętnych mruczków. Koty Ashera są niezwykle inteligentne, bystre i towarzyskie. I chociaż ta rasa może kojarzyć się z dzikim lampartem, to tylko pozory. Mimo dość dzikiego wyglądu to świetni koci przyjaciele, a ich spokojne usposobienie znajduje wielu zwolenników.

Wybierając sie w poszukiwaniu kotów dobrze założyć legginsy w góry gdyż podczas długich wypraw pogoda bywa zmienna.