Koty munchkiny – co powinniśmy o nich wiedzieć?

Koty munchkiny to jedna z ras kotów najbardziej kontrowersyjnych. Ich łapki są bardzo krótkie. Jest to wynik mutacji. Munchiny są jednak bardzo urocze oraz śliczne.

Jaki mają charakter?

Koty munchkiny są kotami niezwykle inteligentnymi. Są także niezmiernie pogodne, radosne, lgnące do ludzi oraz uczuciowe. Munchkiny potrzebują sporo uwagi oraz w zasadzie nieustającego towarzystwa. Wówczas kot jest bardzo szczęśliwy.

Kotki tej rasy bardzo mocno przywiązują się do swojego opiekuna. Są pod tym względem bardzo podobne do piesków. Uwielbiają przebywać blisko swoich opiekunów. Jest to kot, którego można nazwać towarzyszem w czynnościach codziennych. Uwielbia głaskanie oraz czułości. Dogada się bardzo dobrze z innymi kotami oraz także z innymi zwierzakami domowymi. Są to koty bardzo łagodne oraz delikatne. Świetnie nadają się dla nieco starszych dzieci. Źle znoszą samotność.

Munchkiny mają wysoką inteligencję. Dzięki temu nie tylko chętnie, ale także niezmiernie szybko uczą się sztuczek. Oczywiście nie za darmo. Oczekują w zamian smakołyków. Uwielbiają do tego interaktywne zabawy. Świetnym pomysłem są węchowe maty, które kotu pomagają się zmęczyć psychicznie. Musimy jednak pamiętać o ty, że zabawa z wędką nie będzie zbyt wystarczająca. Taka zabawa kotka jedynie męczy fizycznie. Po zabawie tej kotki są zmęczone, ale ich umysł będzie w dalszym ciągu na pełnych obrotach. Przez to właśnie mruczek może psocić zwyczajnie. Rozwiązaniem dobrym mogą także być węchowe maty, do których się wsypuje troszkę przysmaków, a zadaniem kotka jest je wydobyć czy też inne zabawki, które kotka angażują w bardzo podobny sposób. Można je zrobić nawet samemu, na przykład po zużytych i już niepotrzebnych rolkach papieru toaletowego.

Naprawdę mądre kotki

Kotki tejże razy bardzo łatwo oraz także bardzo szybko się uczą chodzenia na smyczy oraz w szelkach. W związku z tym bardzo chętnie wychodzą na spacerki. Krótkie łapki w żadnym wypadku nie są wymówką do stylu kanapowego życia. Munchkiny na szczęście uwielbiają ruch oraz zabawę. Działa to zdecydowanie na ich korzyść. Mają spore skłonności do nadwagi. Należy uważać, aby nie przekroczyły wagi dopuszczalnej.

Pomimo swoich dosyć krótkich nóżek, naprawdę potrafią biegać bardzo szybko. Co prawda raczej zbyt skoczne nie są, ale jeśli tylko będą chciały na dane miejsce wskoczyć to zrobią to szybciej czy też później. Są na pewno uparte.

Warto zatem pokusić się o takiego kotka. Każdy z nas będzie nim oczarowany. Jest przesłodki i niezwykle towarzyski. Czy zatem możemy chcieć czegoś więcej? Chyba nie. Spełnijmy swoje marzenie. Nie zapomnijmy jednak, że jest to spory obowiązek.