Kriolipoliza – zalety wymrażania tkanki tłuszczowej

Kriolipoliza to wyjątkowy zabieg medycyny estetycznej, który stanowi doskonałą alternatywę dla chirurgicznej liposukcji. Pozwala na usunięcie znacznej ilości tkanki tłuszczowej, bez igieł i skalpela. Jak działa urządzenie do kriolipolizy? Dlaczego warto zaoferować ten zabieg swoim pacjentom?

Co to jest kriolipoliza?

Kriolipoliza, nazywana też zamrażaniem tkanki tłuszczowej, to niechirurgiczny zabieg wyszczuplający, który wykorzystuje niską temperaturę do redukcji złogów tłuszczu w określonych obszarach ciała. Zabieg ma na celu zmniejszenie tzw. miejscowej otyłości, czyli depozytów tkanki tłuszczowej, które nie reagują na dietę i ćwiczenia. Nie jest przeznaczony dla osób otyłych lub ze znaczną nadwagą.

Jak działają urządzenia do kriolipolizy?

Zabieg rozpoczyna się od sprawdzenia poziomu podskórnej tkanki tłuszczowej u pacjenta – zbyt mała lub zbyt duża ilość stanowi przeciwwskazanie do kriolipolizy. Procedura wykonywana jest bez znieczulenia. Ciało pacjenta zabezpieczane jest specjalną membraną ochronną. Przy pomocy głowicy chłodzącej zasysany jest fałd skóry, który następnie poddawany jest działaniu bardzo niskiej temperatury przez kilkanaście-kilkadziesiąt minut. Na zakończenie wykonywany jest intensywny masaż chłodzonego obszaru, którego celem jest przywrócenie prawidłowego krążenia.

Działanie kriolipolizy opiera się na zamrażaniu komórek tłuszczowych, które są bardzo wrażliwe na temperatury poniżej zera stopni Celsjusza. Niska temperatura uszkadza komórki tłuszczowe i wywołuje kontrolowany stan zapalny w organizmie. Następuje śmierć uszkodzonych komórek, a ich zawartość usuwana jest stopniowo za pośrednictwem układu limfatycznego i wątroby. Makrofagi (rodzaj białych krwinek) „wzywane są” do miejsca urazu, aby usunąć martwe komórki tłuszczowe. W procesie tym uczestniczy m.in. wątroba, dlatego ważne jest, aby pacjent nie miał żadnych problemów z funkcjonowaniem tego narządu.

Kriolipoliza umożliwia usunięcie od 15 do 28% tkanki tłuszczowej z danego obszaru. Pierwsze zauważalne zmiany pojawiają się po około 3 tygodniach. Na pełne rezultaty trzeba poczekać do około 4 miesięcy.

Zalety kriolipolizy

  • Zabieg odbywa się przez powłoki skóry – nie wymaga cięcia ani kłucia, co wiąże się ze zmniejszonym ryzykiem powikłań, m.in. brakiem ryzyka infekcji.
  • Dzięki działaniu niskiej temperatury zabieg jest bezbolesny i nie wymaga znieczulenia.
  • Zamrażanie tkanki tłuszczowej to procedura bezpieczna – nie stwarza ryzyka uszkodzenia skóry, włókien nerwowych, naczyń krwionośnych czy mięśni. Działa tylko na komórki tłuszczowe.
  • Zabieg kriolipolizy nie wymaga rekonwalescencji. Pacjent bezpośrednio po wyjściu z gabinetu może wrócić do swoich codziennych obowiązków.
  • Terapia przeznaczona jest dla osób w każdym wieku.

Cryotec Ice – najnowsze urządzenie do kriolipolizy

Istnieje kilka urządzeń  przeznaczonych do kriolipolizy, np. Cryotec Ice, dostępny w ofercie łódzkiego LightDerm. Dzięki wyposażeniu w 4 głowice zabiegowe o zróżnicowanej wielkości umożliwia modelowanie różnych części ciała, w tym: podbródka, brzucha, ud, pośladków. Prezentowane urządzenie do kriolipolizy posiada możliwość regulacji temperatury od -10°C do 5°C. Dwa czujniki przepływu wody i temperatury pozwalają na dokładne monitorowanie temperatury podczas zabiegu, a wbudowany alarm zapobiega odmrożeniom w przypadku zastosowania nieprawidłowych parametrów. Dodatkowo w urządzeniu zastosowano niebieskie światło LED o długości 470 nm, które przyspiesza krążenie krwi i tlenu.

Jeżeli potrzebujesz specjalistycznego wyposażenia do swojego gabinetu lub kliniki medycyny estetycznej, skontaktuj się z doradcą z firmy LightDerm w Łodzi. W ofercie znajdziesz m.in. urządzenia HIFU, urządzenia do kriolipolizy czy lasery do depilacji.

Tagged