Które powody przemawiają za tym, aby regularnie ćwiczyć na rowerze stacjonarnym?

Jeśli nie chcesz tracić formy tylko dlatego, że pogoda za oknami nie sprzyja bieganiu czy jeździe na rolkach, rozważ zakup roweru stacjonarnego. Pozwoli Ci on utrzymać siłę mięśni i kondycję fizyczną przez okrągły rok. Będzie też świetny do zresetowania umysłu po ciężkim dniu spędzonym w pracy. Poznaj 6 powodów, dla których warto regularnie korzystać z roweru treningowego.

Powód numer 1: pięknie ukształtowane mięśnie

W czasie uprawiania aktywności fizycznej na rowerze możesz wspaniale ukształtować i wyrzeźbić mięśnie nóg, zwłaszcza ud i łydek, ale także w pewnym zakresie również pośladków. Budujesz zdrowo wyglądające, smukłe ciało. Wsparciem będą w tym nie tylko regularne treningi, ale też zbilansowana dieta, uzupełnieniem której mogą być odżywki białkowe Trec.

Powód numer 2: jest odpowiedni dla każdego

Niezależnie od tego, czy masz świetną kondycję, czy dopiero zaczynasz swoją przygodę z aktywnością fizyczną, rower będzie dla Ciebie odpowiedni. Tempo wysiłku i poziom obciążenia nóg możesz w pełni dopasować do swoich indywidualnych możliwości. Możesz zacząć swoją przygodę z rowerem już teraz – wystarczy tylko kilkunastominutowa rozgrzewka. Nie musisz też martwić się o pogodę – możesz ćwiczyć w pomieszczeniu.

Powód numer 3: pozwala się odstresować

Jeżdżąc na rowerze stacjonarnym możesz wreszcie się wyluzować i dać myślom swobodnie odpłynąć. Nie musisz znowu skupiać się na codziennych troskach. Możesz nadrobić zaległości kulturalne – posłuchać audiobooka, obejrzeć ulubiony serial czy zapoznać się z nową płytą swojego ulubionego artysty. Masz wreszcie czas tylko dla siebie.

Powód numer 4: poprawia pracę systemu krążeniowego i oddechowego

Dzięki regularnym treningom możesz znacząco poprawić funkcjonowanie układu krążenia. Serce pracuje wydajniej i zwiększa swoją objętość. Ograniczasz w ten sposób ryzyko zachorowania na choroby serca czy cukrzycę. Poza tym dzięki rowerowi stacjonarnemu poprawia się wydolność tlenowa i zwiększa się pojemność płuc.

Powód numer 5: pozwala na spalanie kalorii

Uwielbiasz słodycze i słone przekąski? Masz pracę siedzącą i obawiasz się, że przytyjesz? Postaw na regularne treningi cardio, dzięki którym spalisz kalorie i utrzymasz stałą wagę. Godzina jazdy na rowerze stacjonarnym o średniej intensywności może przyczynić się do spalenia około 300-350 kalorii. Dodatkowy wydatek energetyczny sprawi, że możesz bez przeszkód napić się swojej ulubionej latte i zjeść ciastko. W ten sposób Twoja figura i tak na tym nie ucierpi.

Powód numer 6: sposób na rehabilitację

Jeśli jesteś po operacji oraz leczeniu i Twoje kończyny wciąż zmagają się z pewnymi niedyspozycjami, jazda na rowerze stacjonarnym, dostosowana do Twoich aktualnych możliwości, może wspomóc Cię w powrocie do pełni sił i sprawności. Trening cardio na rowerze pomaga w procesie rehabilitacyjnym, ale też wspiera osoby z nadwagą czy problemami układu kostno-stawowego. Lekarze podkreślają, że ruch na rowerze jest w pełni fizjologiczny i zgodny z naturalnym.

Tagged