Kupować gotową meblościankę czy skomponować własną? Porównujemy obie opcje

Zapewne wielu zastanawiało się nad kwestią popularności meblościanek – naczelnego mebla PRLu. Fenomen tegoż kolosalnego tworu ma wiele wytłumaczeń. Warto rozpocząć podróż po rozważaniach na temat gotowych meblościanek i mebli modułowych od tego, że czasy, gdy ”niczego nie było” zmuszały do nabywania towarów takich, które… akurat były. Niejednokrotnie wybór mebla padał właśnie na monstrualne i nieciekawe wizualnie meblościanki. Czy dzisiaj wciąż zasługują na uwagę?

Wybierz nowoczesność, kojarzoną z meblami modułowymi

Okres PRL-u to też rozdział w dziejach, gdy blokowiska z wielkiej płyty rosły jak grzyby po deszczu. Choć pozwalały młodym małżeństwom zamieszkać bez rodziców i poczuć się ”jak u siebie”, to jednak rozczarowaniem bywał metraż mieszkania w betonowym gmachu. Wówczas zakup meblościanki – szafo-witryno-komody – i ustawienie jej w jednym miejscu salonu pozwalało zaoszczędzić nieco miejsca i jednocześnie wypełnić mebel miliardem bibelotów.

Jak widać, niegdyś zakup czegokolwiek nie był kwestią wyboru tylko swego rodzaju przymusu. Współcześnie nie MUSIMY, a MOŻEMY zdecydować się na meblościankę. Pozostaje jedynie kwestia czy wybrać tę gotową w stylu vintage, czy podkreślić dorobek technologiczny i korzystając z mebli modułowych stworzyć własną wersję meblościanki.

Odpowiedź zdaje się oczywista. Pozbawieni możliwości wyboru, otoczeni ”takosamością”, skazani na standardowe rozwiązania ludzie pragnęli wreszcie zmian i gdy tylko nadarzyła się taka okazja, postanowili z niej skorzystać. Takim sposobem nastała moda na meble, w których każdy element mógł żyć własnym życiem, być ustawiony w dowolnym miejscu wnętrza, tworzyć całość mimo kilku części. Historia jednak zatoczyła koło i meblościanki znów są cenione; jest jednak pewne ALE. Pod owym spójnikiem kryje się haczyk, na który bardzo lubimy być łapani. Mowa o możliwości skomponowania meblościanki według własnych upodobań i zawieszenie szafek w dowolnej konfiguracji, a więc w praktycznym sensie do czynienia mamy z meblami modułowymi, które po montażu w jednym miejscu tworzą iluzję powrotu do zeszłego wieku.

Wybierz zestaw meblowy, który przypadnie Ci do gustu i spełni swoją funkcję

Właśnie opcja dostosowania meblościanki pokojowej jest argumentem decydującym w sporze pomiędzy standardową jednoczęściową meblościanką a meblami wieloelementowymi. Personalizacja jest tym, co daje nam swobodę oraz pewność, że wybrany zestaw spełni nasze oczekiwania pod względem przede wszystkim praktycznym. Nie wolno jednak pominąć kwestii estetycznej mebla, który przecież nie jest tylko schowkiem w wersji mikro, a więc (zwłaszcza z racji rozmiaru) rzuca się w oczy gości.

Gdzie kupić nowoczesną meblościankę?

Niegdysiejsze meblościanki, mówiąc kolokwialnie, nie powalały urodą. Nudne brązy wciąż mają swoich zwolenników, ale w Markecie Meblowym mamy znacznie ciekawsze i przede wszystkim bardziej nowoczesne opcje. Niech dowodem będzie ”betonowa” meblościanka RUMBA albo kolorystyka jackson hickory z grafitem obecna w zestawie BASIC A. Zachwycają barwami, ale i wykończeniem, eleganckimi detalami takimi jak klamka czy wysokie nóżki. Wszystkie wymienione meblościanki, zestawy meblowe oraz wiele innych wartych uwagi propozycji meblowych znajdziesz na https://marketmeblowy.pl/

Trwałe rozwiązania meblowe na lata

Również trwałość mebli modułowych pozytywnie zaskakuje. Wykorzystanie najwyższej jakości materiałów – płyt oraz elementów łączących deski w całość pozwala cieszyć się zakupem przez lata. I jest coś jeszcze… Kiedy po czasie uznasz, że układ mebli jest zwyczajnie nudny, w kilka chwil pozwolić sobie możesz na szybką modyfikację układu szafek i półek, a nawet domówienie kolejnych elementów. Oczywiście wszystko, podobnie jak przy montażu, bez trudności dzięki przejrzystym instrukcjom i intuicyjnej konstrukcji.

Tagged