Łóżko do pokoju młodzieżowego – na jakie meble warto zwrócić uwagę?

Nastolatkowie potrzebują średnio 8-10 godzin snu, czyli nieco więcej niż dorośli. Na dodatek jakość snu ma niemały wpływ na prawidłowy rozwój młodego człowieka, a także na jego zdrowie, samopoczucie i wyniki w nauce. Z tego powodu zakup łóżka zdecydowanie nie powinien być dziełem przypadku. Sprawdź, jakie modele mogą okazać się strzałem w dziesiątkę w przypadku nastolatków.

Łóżko z pojemnikiem na pościel

Namówienie nastolatka na codzienne ścielenie łóżka może być dość karkołomnym wyzwaniem. W takim przypadku najlepszym rozwiązaniem może być łóżko z pojemnikiem, w którym można schować pościel. Modele ze strony https://mks-meble.pl/909-lozka-mlodziezowe mają przeważnie wysuwane szuflady, choć można też spotkać otwierane np. na bok. Dodatkową przestrzeń można wykorzystać nie tylko do przechowywania pościeli, ale także np. jako schowek na odzież zimową czy też szufladę ze skarpetkami. Warto też zastanowić się nad liczbą szuflad bądź skrzyń.

Sofa z funkcją spania

Pokój młodzieżowy przeważnie jest dla nastolatka zarówno sypialnią, jak i miejscem do wypoczynku i spotkań ze znajomymi. Z tego powodu dobrym pomysłem może być wstawienie do pomieszczenia rozkładanej sofy. Taki mebel w ciągu dnia może posłużyć jako kanapa, a w nocy jako wygodne łóżko. Jest to świetne rozwiązanie zwłaszcza w małym pokoju, w którym w ten sposób w ciągu dnia można zaoszczędzić sporo przestrzeni. W przypadku większych pomieszczeń sofa z funkcją spania może być dodatkowym elementem wyposażenia. W takiej sytuacji z opcji rozłożenia można skorzystać wtedy, gdy np. u dziecka śpią znajomi.

Łóżko z biurkiem

Współczesne mieszkania nie zawsze pozwalają na zapewnienie dziecku dużego pokoju. Nie oznacza to jednak, że mniejsze pomieszczenie nie może być funkcjonalne i zapewniać swobodę ruchów. W sklepie online MKS Meble można znaleźć stylowe zestawy, w których łóżko jest umieszczone nad biurkiem. Dodatkowo w skład kompletu mogą wchodzić schody z ukrytymi szufladami i szafa garderobiana. Jest to niesamowicie praktyczny sposób na maksymalne wykorzystanie przestrzeni w pokoju nastolatka.

Łóżko piętrowe

O łóżkach piętrowych warto pomyśleć przede wszystkim w przypadku pokoju, który jest dzielony przez dwoje dzieci. W ten sposób można zaoszczędzić nieco miejsca, które można przeznaczyć np. na większe biurka bądź pojemniejsze szafy garderobiane. Jest to też świetna opcja nawet w przypadku jednego nastolatka. Dodatkowe łóżko może bowiem przydać się w sytuacji, gdy dziecko będzie chciało przenocować znajomych.

Łóżko kontynentalne

Charakterystyczne trzywarstwowe łóżko, które kojarzy się przede wszystkim z luksusowymi hotelami, może być dobrym pomysłem również w przypadku nastolatków. Taki mebel zapewnia wyjątkowy komfort, co z kolei przekłada się na wysoką jakość snu, co jest niesamowicie ważne dla zdrowia dojrzewających kilkunastolatków. Ponadto solidne łóżko kontynentalne w odpowiednim rozmiarze może posłużyć wiele lat i przydać się np. podczas odwiedzin dziecka już w dorosłym życiu.

Tagged