Magiczne rozpoczęcie nowego roku z serią LEGO® Harry Potter™

Choć J.K. Rowling długo nie mogła wydać swoich powieści, to obecnie Harrym Potterem zachwyca się cały świat. Nic więc dziwnego, że klocki LEGO® z tej serii cieszą się tak dużą popularnością. Pobudzają kreatywność, ćwiczą umiejętności manualne oraz skłaniają do myślenia każdego – bez względu na wiek. A do tego dają niesamowitą zabawę zarówno maluchom, jak i dorosłym. Sprawdź, na jakie zestawy warto zwrócić największą uwagę.

Zestaw LEGO® Zamek Hogwart™

Pierwsza propozycja z serii LEGO® Harry Potter™ to Zamek Hogwart™. Nie bez powodu znalazł się w czołówce, ponieważ jest to jeden z największych zestawów, które firma LEGO® ma w swojej ofercie. Składa się aż z 6020 elementów, co sprawia, że jego składanie zapewnia dziesiątki godzin zabawy. Zestaw przeznaczony jest dla nastolatków od 16 roku życia oraz dorosłych. Dzięki licznym klockom jest świetnym odwzorowaniem miejsca, w którym Harry Potter przeżywał swoje przygody. Wiernie odwzorowano wszystkie wieże, komnaty oraz charakterystyczne pomieszczenia, m.in. pokój wspólny Gryffindoru™Komnatę Tajemnic™ czy gabinet profesora Dumbledore’a z gablotą wypełnioną wspomnieniami. Całości dopełnia aż 27 minifigurek, które znajdują się w zestawie. Mowa o postaciach pierwszoplanowych, takich jak Harry Potter™, Ron Weasley™, Hermiona Granger™ czy profesor Snape™, jak i innych, pobocznych bohaterach. Z zestawemLEGO® Zamek Hogwart™ z pewnością nie będziesz się nudzić!

Zestaw LEGO® Dziedziniec Hogwartu™: na ratunek Syriuszowi

Wśród propozycji z serii klocków LEGO® Harry Potteroczywiście nie mogłoby także zabraknąć zestawu dla dzieci. Ta pozycja to 345 klocków, które są przeznaczone dla maluchów już od 8 roku życia. Jeśli więc Twoja pociecha z zapartym tchem ogląda przygody Harry’ego Pottera oraz jego przyjaciół, będzie to dla niego lub dla niej idealny prezent. Zestaw nie tylko daje możliwość budowy jednej z wież Hogwartu, ale także pozwala przenieść się w magiczny świat dzięki dołączonym minifigurkom. Do dyspozycji dzieci jest także hipogryf Hardodziob z ruchomymi skrzydłami oraz miejscem dla pasażera na grzbiecie. Maluch przez długie godziny będzie mógł odgrywać znane mu sceny, rozwijać swoją kreatywność, uczyć się manewrowania małymi klockami oraz przede wszystkim doskonale się bawić.

Zestaw LEGO® Ekspres do Hogwartu™ – edycja kolekcjonerska

ZestawLEGO® Ekspres do Hogwartu — edycja kolekcjonerska to kolejna propozycja dla dorosłych. Jest jednym z najlepiej sprzedających się zestawów – wyjątkowo pożądanym wśród miłośników historii J.K. Rowling. Składa się aż z 3600 elementów, dlatego dedykuje się go osobom w wieku 18 lat i więcej. Za pomocą klocków można stworzyć realistyczną lokomotywę, która jest odwzorowaniem pociągu parowego w skali 1:32. Nie brak oczywiście charakterystycznego dla Harry’rego Pottera peronu 9¾ na stacji King’s Cross. Całość po złożeniu ma aż 118 cm długości, co czyni ją pokaźnej wielkości modelem. Do zestawu zostało dołączonych także 20 postaci, które pozwalają na odegranie czterech scenek. Jedna z nich to kultowy moment, kiedy główny bohater stoi na peronie z Ginny oraz dziećmi, aby po raz pierwszy zabrać Albusa do Hogwart. Ten zestaw LEGO® to fantastyczny model kolekcjonerski, który nie tylko będzie efektywnie wyglądał, ale także zapewni długie godziny świetnej zabawy.

Zestaw LEGO® Wrzeszcząca Chata i wierzba bijąca™

Ponownie wracamy do zestawów dla dzieci, tym razem takich, które ukończyły 9 rok życia. Przygotowano dla nich produkt składający się z 777 elementów, który pozwala realistycznie odwzorować elementy filmu, jakim są Wrzeszcząca Chata i wierzba bijąca™, czyli aż dwa miejsca ze świata Harry’ego Pottera. Poza złożeniem zestawu na maluchy czeka także moc zabawy. Zostały do niego dołączone kultowe postaci w formie minifigurek, czyli Harry Potter™, Hermiona Granger™, Ron Weasley™, Syriusz Black™, Peter Pettigrew i Remus Lupin. Za ich pomocą można odgrywać wciągające historie i na nowo przeżywać perypetie głównego bohatera. Całość została idealnie dostosowana do dziecięcych rączek, ponieważ ma zaledwie 24 cm wysokości. Zabawę urozmaica także dostęp do aplikacji LEGO®, które umożliwia oglądanie, powiększanie i obracanie powstającego modelu.

Zestaw LEGO® Magiczny kufer z Hogwartu™

Ostatnia propozycja to zestaw LEGO® Magiczny kufer z Hogwartu™, czyli zestaw składający się z 603 elementów, który będzie odpowiedni dla maluchów od 8 roku życia oraz starszych. Pozwala ozdobić tytułowy kufer naklejkami, a także odegrać aż trzy sceny z popularnego filmu. Mowa o ceremonii przydziału, uczcie w Wielkiej Sali oraz odpoczynku we wspólnym pokoju. Jest to możliwe dzięki realistycznym gadżetom z uniwersum Harry’ego Pottera, m.in. Tiarze Przydziałów, Mapie Huncwotów czy Fasolkom wszystkich smaków Bertiego Botta™. Po zakończonej zabawie wszystkie elementy wystarczy schować z powrotem do kufra. Zabawkę można mieć go zawsze przy sobie, ponieważ ma niewielkie rozmiary – tylko 17 cm x 7 cm x 6 cm. To pozwala oddać się ulubionej rozrywce zawsze wtedy, kiedy maluch ma na to ochotę – także w podróży. Dzięki temu jest to jeden z chętniej wybieranych zestawów LEGO®.

Tagged