Majówka 2022 na Mazurach? Sprawdź dlaczego warto!

Jeśli szukamy kierunku na podróże marzeń, to nie sposób pominąć kandydatury Mazur. Jeden z najpiękniejszych zakątków kraju i świata, urzeka bogactwem flory i fauny oferując całe spektrum atrakcji turystycznych. Dlatego też majówka na Mazurach wydaje się fantastycznym pomysłem. Relaks i wypoczynek idą tutaj w parze z różnymi formami aktywności, a wszystko składa się na udany wyjazd, w którego trakcie naładujemy baterie pozytywną energią.

Weekend majowy na Mazurach — dlaczego warto?

Dlaczego warto odwiedzić Mazury w weekend majowy? Powodów jest multum, ale głównym i niezmiennie przekonującym jest przyroda. Region położony w otoczeniu urzekających jezior zapewnia ogromne przestrzenie, na których spotkać możemy rzadkie gatunki roślin i zwierząt. Kraina Tysiąca Jezior pozwala na spotkanie oko w oko z żubrem, potomkami dzikich koni, a swój dom mają tutaj bociany. Atrakcji nie brakuje również ze strony samych miast. Odwiedzając Giżycko, Mikołajki czy Mrągowo możemy liczyć na bogatą ofertę ośrodków wypoczynkowych i hoteli. To właśnie w nich najlepiej zregenerujemy się po wielogodzinnych wyprawach czy dniu spędzonym na wodzie. 

Jedno z najpiękniejszych miejsc na świecie 

Jeśli nadal nie czujemy się przekonani co do tego czy majówka na Mazurach to dobry pomysł, za rekomendację niech posłuży fakt, iż region ten znalazł się w zestawieniu 14 najpiękniejszych na świecie. Tak duże wyróżnienie przyznane w ogólnoświatowym konkursie na 7 Nowych Cudów Natury stanowi najlepszy obraz tego, jak czarującym zakątkiem Polski, ale i świata, są Mazury. 

Odwiedzając malowniczą krainę pełną naturalnych akwenów, warto wybrać się do jednego z rezerwatów zamieszkiwanych przez najróżniejsze gatunki ptaków i zwierząt. Poza obrębem rezerwatów doskonałym pomysłem na majówkowy weekend będzie wynajęcie motorówki. Taki rejs po jeziorze Śniardwy dostarczy emocji i przygód, a w nabrzeżnych restauracjach zasmakujemy regionalnych specjałów, a także tych bardziej klasycznych potraw.

 Mazury Cud Natury — dlaczego Mazury są atrakcyjne dla turystów?

 Mazurski mikroklimat sprzyja wypoczynkowi. Nie uświadczymy tutaj zgiełku miasta, a okoliczna fauna kojąco wpływa na wyciszenie. Spacer jednym ze szlaków turystycznych prowadzących wokół akwenów to skuteczny sposób na to, aby zapomnieć o pracy i obowiązkach. Tutaj czas zwalnia, pozwalając wsłuchać się w dźwięki natury i własnego „ja”. Oprócz licznych parków krajobrazowych będących doskonałym miejscem na pobycie sam na sam z własnymi myślami Mazury pozwalają także zaszaleć. Giżycko wiedzie pod tym względem prym. To najbardziej nowoczesne ze wszystkich miast w regionie. Atrakcje turystyczne przeplatają się tutaj z czysto rozrywkowymi. Nie zabrakło więc licznych barów, restauracji czy klubów. Kreatywnością wykazują się również właściciele hoteli. Jednym z takich jest umiejscowiony w dawnym krzyżackim zamku, pozwalając odwiedzającym gościom na własnej skórze doświadczyć historii. 

Mazurskie podróże marzeń — co warto zobaczyć w regionie? 

Chcąc, aby nasza majówka na Mazurach przebiegła ciekawie, warto dobrze zaplanować wyjazd. Co warto zobaczyć? W Giżycku warto odwiedzić wspomniany krzyżacki zamek przemianowany obecnie na hotel, w którym warto się zatrzymać. Będzie to niezapomniane doświadczenie. Miłośnicy historii podczas majówki mogą także odwiedzić Twierdzę Goyen, wokół której wiedzie szlak dla spacerowiczów lub Muzeum Indian w Spytkowie. Odwiedzić warto także Ośrodek Hodowli Żubrów, dla których to zwierząt Mazury są naturalnym domem. 

Sprawdź popularny hotel na mazurach na stronie https://www.hotelstbruno.pl/oferty-specjalne/majowka-na-mazurach-w-hotelu-ze-spa-i-basenem/

Tagged