Manicure w wersji „tytanowej”

Manicure tytanowy to coraz bardziej popularna alternatywa dla tradycyjnych sposobów stylizacji paznokci. Nowoczesna, a zarazem bezpieczna – jest bowiem zdrowa, zawiera w składzie zastrzyk witamin, długo trzyma się na paznokciach i pozwala na fantazyjne kolory

Ta nowatorska metoda pojawiła się najpierw w Stanach Zjednoczonych, a do Polski trafiła kilka lat temu. Technika, jaką wykorzystuje manicure tytanowy, jest prosta – zamiast tradycyjnych lakierów używane są specjalne proszki, które po odpowiednim przygotowaniu i reakcji z aktywatorem zmieniają się w błyszczącą (lub matową) taflę do złudzenia przypominającą tradycyjną „hybrydę” lub żel.

Dlaczego nie hybryda?

Paznokcie hybrydowe stały się bardzo popularne, ponieważ wiele z kobiet nauczyło się samodzielnie wykonywać je w domu. Są trwałe, mają dużą gamę kolorów, ale posiadają też dwie zasadnicze wady. Po pierwsze, płytka paznokci pod hybrydę musi być specjalnie przygotowana, czyli opiłowana –wielokrotne powtarzanie zabiegu niszczy więc płytkę, która potem musi „odpocząć”, dlatego trzeba robić odpowiednie przerwy.

Drugą koniecznością jest utwardzanie lakieru w lampie UV/LED. Jednorazowy zabieg nie przyniesie negatywnych skutków, ale już systematyczne narażanie naszych paznokci na światło UV/LED może spowodować osłabienie płytki.

Manicure tytanowy pozwala na piękne paznokcie bez piłowania płytki, ale też bez utwardzania jej w lampie: formuła proszków (opartych na akrylu) jest stworzona tak, żeby mocno przytwierdzić się do naszych paznokci dzięki specjalnemu aktywatorowi.

Jakie efekty daje manicure tytanowy?

Manicure tytanowy zapewnia przede wszystkim trwałość: kolor utrzymuje się nawet do pięciu tygodni, chociaż im dłużej od nałożenia, tym bardziej widoczny jest naturalny odrost. Wytrzymałość paznokci ważna jest szczególnie w przypadku pań, które prowadzą aktywny tryb życia: uprawiają sporty, dbają o dom, gotują itp. Chociaż rzadko nakłada się tytan na stopy, jest to możliwe: trzeba tylko wtedy odpowiedniego sposobu, żeby „zanurzyć” płytkę w proszku.

Im więcej firm zajmujących się produkcją proszków tytanowych, tym więcej kolorów i możliwości dla manicurzystki. Manicure tytanowy można wykonać w wersji french, można przygotować specjalne zdobienia, można też przedłużyć naszą naturalną płytkę, jeśli nie mamy ochoty czekać na to, aż paznokcie same urosną.

Ważny jest również proces zdejmowania paznokci tytanowych. Producenci odradzają robienie tego samodzielnie w domu – w przeciwieństwie do hybrydy, przy której wystarczy zwykły aceton, do zdjęcia manicure’u tytanowego potrzebna będzie również frezarka, a także doświadczona manicurzystka, która wie, jak profesjonalnie pozbyć się tytanu z naszych paznokci. 

Tagged