Moda męska. Jak prawidłowo dobrać garnitur do sylwetki?

Odpowiednie dopasowanie garnituru do męskiej sylwetki jest niezwykle istotnym aspektem zakupu tego elementu garderoby. Warto zapoznać się z większą ilością informacji na temat prawidłowego dopasowywania garniturów.

Sylwetka masywna

W przypadku mężczyzn o masywnej sylwetce najlepiej sprawdzą się garnitury w pionowe wzory, a także ciemniejsze kolory, takie jak granat lub grafit. Polecany jest również wybór modeli monochromatycznych, które optycznie wysmuklą sylwetkę. Podczas wyboru garnituru dla masywnego mężczyzny powinno się unikać poziomych wzorów, ciężkich tkanin, a także dużych wzorów, które nie będą się prezentować zbyt dobrze. Doskonale sprawdzą się marynarki z szerszymi klapami, które poprawią proporcje ramion. Dobrym wyborem będą także spodnie ze zwężanymi nogawkami, które optycznie wysmuklą sylwetkę. Do garnituru dobrze będą dopasowane gładkie koszule bez wzorów, a także poszetki w odważnych, kontrastujących kolorach.

Wysocy mężczyźni

Podczas wyboru garnituru dla szczupłego i wysokiego mężczyzny warto unikać pionowych linii, ponieważ mogą dodatkowo wyszczuplać sylwetkę, co nie jest pożądane w tej sytuacji. Warto zdecydować się na zakup garnituru z wypełnieniem ramion oraz klapami, które optycznie powiększą górną część sylwetki. W przypadku wysokich i szczupłych mężczyzn bardzo dobrze sprawdzą się garnitury w różne wzory, na przykład kratę. Można również postawić na garnitur w jasnych barwach, który będzie się doskonale prezentował z krawatem w poziome lub skośne pasy, a także z poszetką złożoną prostokątnie. Garnitury w ciemnych barwach również mogą wyszczuplać sylwetkę, dlatego lepszym wyborem będą jasne kolory.

Atletyczna sylwetka

Wśród różnych typów męskiej sylwetki można także wyróżnić sylwetkę atletyczną, która jest pożądana przez wielu mężczyzn. W tym typie sylwetki warto zrezygnować z marynarek z wypełnieniem ramion. Polecanym wyborem jest marynarka taliowana, która podkreśli idealne proporcje ciała. Mężczyzna o atletycznej sylwetce bardzo dobrze będzie się prezentował w garniturach o różnych kolorach, a także wzorach. Z powodzeniem może zakładać zarówno jasne, jak i ciemne modele. Warto postawić na spodnie o regularnej szerokości, a także dodatki w stonowanych wzorach i kolorach, które nie będą się nadmiernie rzucały w oczy. Możliwe jest zupełne zrezygnowanie z poszetki lub zdecydowanie się na wybór delikatnego modelu.

Niscy mężczyźni

Niscy mężczyźni także powinni zwrócić szczególną uwagę na odpowiednie dopasowanie garnituru. Warto skupić się na optycznym wydłużeniu sylwetki. Odpowiednie będą zarówno gładkie, jak i wzorzyste modele garniturów. Dobrze zdecydować się na wybór pionowych linii oraz delikatnych pasków, a także zrezygnować z poziomych wzorów, które mogą zaburzać proporcje sylwetki. Spodnie powinny mieć prosty fason, do którego można dopasować wąski pasek. Z szeroką ofertą garniturów męskich w różnych wariantach można zapoznać się na stronie internetowej, która znajduje się pod adresem: https://bytom.com.pl/. Na pewno każdy mężczyzna wybierze dla siebie odpowiedni garnitur, który będzie do niego bardzo dobrze dopasowany.

Tagged