Moda na kosmetyki naturalne czy rewolucja?

Przemysł kosmetyczny to potężny biznes. Oprócz rzeszy naukowców, lekarzy, chemików zatrudnia również najlepszych specjalistów od marketingu. Efektowne opakowania, barwne opisy o pseudonaukowym zabarwieniu maja przekonać klienta, że stanie się piękniejszy, młodszy, zdrowszy – jednym słowem lepszy.

Nowości na tym rynku pojawiają się praktycznie bez przerwy – codziennie możemy dowiedzieć się o nowym odmładzającym kremie czy cudownym szamponie, po użyciu którego każda kobieta zamieni się w gwiazdę prosto z Hollywood. Dla wielu producentów najważniejszy jest szybki efekt. Często wspomagany związkami chemicznymi, nieobojętnymi dla zdrowia. Nie każdy zdaje sobie sprawę, że w popularnym szamponie można znaleźć te same detergenty co w proszku do prania. Może warto sięgnąć w takiej sytuacji po kosmetyki naturalne ? Tylko jak je zidentyfikować w gąszczu marketingowego słowotoku.

Jak rozpoznać kosmetyki naturalne?

Z pewnością nie po samej nazwie. Słowo naturalny lub ekologiczny odmieniane jest w nazwach i opisach kosmetyków przez wszystkie przypadki. Ponieważ nie istnieją żadne regulacje prawne dotyczące używania tych nazw są one powszechnie nadużywane.
Dlatego najlepiej zapoznać się ze składem. Rodzimy producent orientana.pl stawia sprawę jasno. Dokładny skład ich kosmetyków naturalnych można przestudiować na stronie internetowej. Produkty te bazują na wiedzy i tradycji dalekowschodniej medycyny. Orientana.pl przestrzega zasad ajurwedy. Jedna z nich mówi, że wszystko co stosuje się zewnętrznie powinno również nadawać się do zjedzenia. Dlatego w kosmetykach naturalnych tej firmy znajdziemy składniki kojarzące się raczej z egzotyczną kuchnią niż pielęgnacją skóry. Kurkuma, pieprz, migdałowiec, szafran, jaśmin – to tylko niektóre z bogatej gamy składników pochodzenia roślinnego. Jak stosować je w praktyce można dowiedzieć się z profesjonalnych porad publikowanych na stronie Orientana.pl

Jak działają kosmetyki naturalne?

Ich stosowanie można porównać ze zdrowym sposobem odżywiania. Z pewnością jeden dzień z lekką , bazującą na warzywach, owocach i chudym mięsie dietą nie zaważy na stanie zdrowie. Również zastosowanie naturalnego kremu lub szamponu nie wywoła spektakularnych skutków w ciągu tygodnia. Kosmetyki naturalne działają skutecznie, pod warunkiem, że są regularnie stosowane. Nie wywołują efektu „wow”, natomiast wspomagają naturalną zdolność organizmu do regeneracji i poprawiają kondycję skóry przeciwdziałając objawom starzenia się i niszczenia skóry przez niekorzystne bodźce zewnętrzne. Zamiast zachwycać się portretem modelki na opakowaniu znacznie lepiej zapoznać się ze składem kosmetyku.

Tagged