Na co zwracać szczególną uwagę poszukując dobrej kołdry?

Szukając dobrej kołdry zwykle analizujemy przede wszystkim jej grubość. Jeśli nam ona odpowiada, jesteśmy zdecydowali na sfinalizowanie czekającego nas zakupu. Warto więc pamiętać, że choć mówimy o ważnym kryterium, wcale nie jest ono jedynym, na jakie powinniśmy zwrócić uwagę. Co jeszcze dobrze jest więc przeanalizować?

Poszycie kołdry i jej znaczenie

Każdy, kto spał pod niewygodną kołdrą, ma świadomość tego, jak ważne są jej właściwości termoizolacyjne. Te nie zawsze stoją na wysokim poziomie, przed zakupem warto więc zainteresować się tym, jakie poszycie ma model, który interesuje nas w największym stopniu. Rodzaj zastosowanej tkaniny jest ważny także dlatego, że właśnie poszycie ma bezpośredni kontakt z naszą skórą. Nieodpowiednie dobrane może ją podrażniać utrudniając zasypianie i przyczyniając się do wybudzania się w środku nocy.Nie każda kołdra ma takie same poszycie. Najczęściej zwraca się przy tym uwagę na podział tkanin na naturalne oraz te wykonane z materiałów syntetycznych. Dziś w sprzedaży królują kołdry bawełniane – higieniczne i doskonale absorbujące wilgoć. Duże grono zwolenników ma również poszycie z mikrofibry. Jest ono miękkie, a ponieważ wyjątkowo szybko schnie, jego stosowanie jest częstą praktyką w przypadku kołder dla alergików.

Czystość kołdry i jej rola

Wysokiej jakości kołdry nie należą do propozycji najtańszych. Nic więc dziwnego, że w momencie ich zakupu liczymy na to, że okażą się one rozwiązaniami, które będą nam służyć przez lata. Nie każdy model daje nam jednak taką samą gwarancję żywotności. Jeśli więc spodziewamy się zakupu, którego nie będziemy żałować, upewnijmy się, że utrzymanie kołdry w czystości nie jest trudne.Dziś szczególnie cenione są te modele, które można prać. Jeśli kołdra ma trafić do osoby zmagającej się z alergią, dobrze jest upewnić się, że pranie jest możliwe w warunkach domowych, a nie jedynie w pralni chemicznej. Warto też sięgać przede wszystkim po te modele, które można prać w wyższej temperaturze. Pozwoli to na spore oszczędności zwiększając bezpieczeństwo osoby zmagającej się z uczuleniem.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z vegehome.pl

Tagged