Na co zwrócić uwagę przy wyborze okularów przeciwsłonecznych?

Wybierając okulary przeciwsłoneczne, ważne jest, aby szukać pary, która będzie chronić oczy przed promieniami ultrafioletowymi i odblaskami, jednocześnie dopasowując się wygodnie do twarzy. Okulary przeciwsłoneczne powinny mieć solidną oprawę, soczewki odporne na zarysowania i redukujące odblaski. Powinieneś być w stanie widzieć wyraźnie przez soczewki okularów przeciwsłonecznych, bez żadnych zniekształceń lub zamazań. Sprawdź, jakie okulary przeciwsłoneczne opłaca się zakupić.

Czy okulary przeciwsłoneczne psują wzrok?

Okulary przeciwsłoneczne nie psują wzroku. W rzeczywistości mogą one chronić Twoje oczy przed promieniami ultrafioletowymi (UV), odblaskami i innymi szkodliwymi skutkami słońca.

W rzeczywistości noszenie okularów przeciwsłonecznych może zmniejszyć ryzyko rozwoju zaćmy i zwyrodnienia plamki żółtej w późniejszym okresie życia. Jeśli jednak nosisz kontakty, ważne jest, aby wybrać okulary przeciwsłoneczne, które mają ochronę przed promieniowaniem UV i przezroczyste soczewki, dzięki czemu Twoje oczy będą chronione przed szkodliwymi promieniami słonecznymi

Czy dzieci też muszą nosić okulary przeciwsłoneczne?

Dzieci również powinny nosić okulary przeciwsłoneczne. Oczy dziecka są bardziej podatne na działanie promieni UV niż oczy osoby dorosłej, dlatego ważne jest, aby chronić je przed słońcem. Dzieci mogą również doświadczyć objawów uszkodzenia oczu, takich jak podrażnienie i zaczerwienienie, jeśli spędzają zbyt dużo czasu na zewnątrz bez ochrony.

Ważne jest, aby wybrać okulary przeciwsłoneczne, które dobrze pasują i nie są zbyt duże lub za małe na twarz dziecka. Okulary przeciwsłoneczne dla dzieci powinny mieć przynajmniej 99-procentową ochronę przed promieniowaniem UV. Powinny być również odporne na działania mechaniczne, a także wygodne w noszeniu i łatwe do czyszczenia.

Jeśli kupujesz okulary przeciwsłoneczne dla dziecka, upewnij się, że soczewki są wystarczająco duże, aby całkowicie zakryć jego oczy. Jeśli mają one małą twarz lub głowę, rozważ zakup pary okularów typu wrap-around. Pomogą one zablokować więcej słońca i uniemożliwią dostanie się go do oczu dziecka.

Najmodniejsze oprawki sezonu — trendy w doborze kształtu oprawek

Kształt Twojej twarzy określi, który styl okularów jest dla Ciebie najlepszy. Aviatory są świetne dla owalnych twarzy. Sprawdzają się również na okrągłych twarzach.

Okulary typu Wayfarer są idealne dla kwadratowych twarzy, ponieważ łagodzą ostre kąty i sprawiają, że wydają się one bardziej zaokrąglone. Okrągłe oprawki spłaszczają okrągłe twarze, odciągając uwagę od ich szerokości i kierując ją w stronę ich wysokości. Zawsze będzie to kwestią osobistego gustu.

Wpływ na to mogą mieć trendy w modzie, ale także styl życia i osobowość. Na przykład, jeśli szukasz pary okularów przeciwsłonecznych, które pomogą Ci wyglądać młodziej i bardziej stylowo, rozważ oprawki z zaokrąglonymi ramkami i cieńszymi brzegami.

Okulary przeciwsłoneczne – parametry, które warto znać

Istnieje kilka różnych parametrów, które należy wziąć pod uwagę przy wyborze odpowiedniej pary okularów przeciwsłonecznych. Oto kilka najważniejszych z nich:

  • Kształt ramek. Odnosi się to do ogólnego kształtu okularów przeciwsłonecznych i tego, jak wpłynie na twoją twarz. Różne kształty będą tworzyć różne wrażenia, więc pamiętaj o tym podczas zakupów.
  • Kolor ramek – dopasuj go do swoich stylizacji i typu urody.
  • Filtr UV – 400UV to najlepsza ochrona dla oczu.

Teraz już wiesz, jakie okulary warto kupić.

Tagged