Na czym należy się skupić, wybierając jesienne buty?

Jeżeli jesteś gotowa na zakup jesiennych butów, to aby uniknąć nieprzyjemnych niespodzianek, warto się do tego przedsięwzięcia wcześniej przygotować. Dlatego też powinniśmy dobrze przemyśleć, czym się kierować przy wyborze obuwia, żeby było ono funkcjonalne i wygodne. Dzięki temu być może uda się nam uniknąć przykrych obtarć, czy też przemoczenia stóp podczas jesiennych spacerów.

Czym warto się kierować, wybierając jesienne obuwie?

Oto kilka przydatnych wskazówek, które pomogą nam uniknąć niezbyt miłych doświadczeń, związanych z zakupem nieodpowiednio dobranych butów:

  • Przed zakupem zawsze przymierzaj nowe obuwie. Przespaceruj się w nich i zwróć uwagę, czy nic nie uwiera i nie ściska. Nasze stopy powinny czuć się swobodnie, a palce nie powinny opierać się o czubki butów.
  • Pamiętaj, że w chłodne dni będziesz potrzebował założyć cieplejsze skarpety, dlatego też do przymierzania jesiennego i zimowego obuwia, również warto o nich pomyśleć. 
  • Oczywistym faktem jest to, że nasze stopy puchną wieczorem, więc na zakupy najlepiej wybrać się między 14.00, a 16.00 godziną. Wąski but, który idealnie dopasowuje się do nogi rano, niestety może znacznie utrudniać nam życie wieczorem.
  • Jeżeli stawiasz na wygodę, to powinnaś zapomnieć o butach ze zwężonymi noskami. Takie modele nie są zbyt wygodne, dlatego też nie nadają się na dłuższe spacery. Po prostu ściskają palce stóp, spowalniając krążenie krwi i powodując uczucie zimna w stopach. To prawda, że w 2021 roku projektanci wprowadzili parę butów z tym kontrowersyjnym detalem do swoich kolekcji mody, ale nie warto rezygnować z wygody, nawet na rzecz markowego produktu. Jeśli bardzo lubimy właśnie taki wzór, to możemy pozwolić sobie na ich założenie przed nadejściem prawdziwych chłodów i nie na wiele godzin, tylko na krótkie wyjście.
  • Podczas przymierzania nie powinniśmy także wahać się przy sprawdzaniu zamków i zapięć. Również należy dokładnie przeanalizować wszystkie szwy, sprawdzić wytrzymałość połączenia między podeszwą a wierzchnią częścią obuwia. Jeśli płacimy za markowy przedmiot, to po prostu oczekujemy wysokiej jakości.
  • Jeżeli chodzi o damskie, jesienne obuwie, to wybierając konkretny model, należy także zwrócić uwagę na rodzaje zdobienia. Panie z szeroką stopą raczej powinny zrezygnować z bogato zdobionych cekinami, ćwiekami, czy też klamrami butów. Taki wybór może sprawić, że stopa będzie wydawała się jeszcze większa.

Jeżeli już wiemy, co jest najistotniejsze przy wyborze komfortowego, jesiennego obuwia, to czas na zakupy. Jeśli więc cenimy sobie wysoką jakość, ale nie lubimy przepłacać, to np. atrakcyjne damskie botki najlepiej zakupić tutaj: https://www.abcobuwie.pl/pol_m_Obuwie-przejsciowe_Damskie-297.html

Polecamy!

Tagged