Najlepsze gry dla 2 latka

Czy istnieją gry dla 2-latka? Oczywiście! Okolice drugich urodzin to ważny moment w życiu dziecka. Maluch coraz więcej mówi, pragnie być coraz bardziej samodzielny i jest coraz ciekawszy otaczającego go świata. Jest już na tyle bystry, że spokojnie zagrasz z nim w prostą grę. Odpowiednio dobrane gry może być treningiem przestrzegania zasad, cierpliwości, a nawet przegrywania. Jak wybrać te najciekawsze? Podpowiadamy! Poznaj najlepsze gry dla 2 latka.

Najlepsze gry dla 2 latka

Poniżej znajdziesz zarówno gry kooperacyjne, jak i gry z elementem rywalizacji. Pamiętaj, że podawane przez producentów zalecenia dotyczące wieku są umowne. Zdarza się, że dziecko w wieku 3 lat nie jest zainteresowane grą, a dziecko w wieku 20 miesięcy chętnie próbuje. Wszystko zależy etapu rozwoju wpływającego na aktualne zainteresowania.

1. Moja pierwsza gra. W ogrodzie

W ogrodzie to gra kooperacyjna, w której gracze mają za zadanie zebrać owoce z drzew, zanim zrobi to głodny kruk. Gra występuje w dwóch wariantach – dla maluchów (z dopiskiem Moja pierwsza gra na opakowaniu) oraz dla 3-6-latków, wykorzystująca mechanizm gry memory.

moja-pierwsza-gra-w-ogrodzie-1-300x300.jpg

2. Fiigle-migle w oceanie

Gra zawiera 7 wariantów rozgrywki, dzięki czemu można dostosować stopień trudności do umiejętności dziecka. Świetnie wprowadza dziecko w świat gier i stopniowo uczy cierpliwości.

gry dla 3 latka

3. Gra magnetyczna Łowienie kaczek/rybek

Łowienie polega na wcelowaniu wędką z magnetycznym haczykiem w metalowe kółeczka na kaczkach/rybkach i jest niezłą frajdą nawet dla dorosłych. Ćwiczy skupienie, cierpliwość, koncentrację i zdolności manualne.

%C5%82owienie-kaczek-1024x768.jpg

4. Mały ogródek

Bardzo fajna gra, w której gracze muszą zadbać o ogródek i zebrać plony – truskawki, marchewki i tulipany, zanim kret zbuduje kretowisko. To gra kooperacyjna i edukacyjna, która uczy, jak wygląda cykl życia roślin oraz praca w ogrodzie, a także poszerza słownictwo dziecka.

4b.jpg

5. Bunny Boo – Króliczek

Pięknie wydana i dopracowana pod każdym względem gra dla najmłodszych dzieci. Zadaniem gracza jest układanie króliczka i drewnianych klocków według przeróżnych konfiguracji pokazanych w dołączonej książeczce. Króliczek może chować się w klocku, wychylać zza niego lub znikać pod nim. Gra uczy logicznego myślenia i pojęć takich jak: za, przed, pod, nad. Sam królik jest po prostu uroczy i swoimi niewinnymi oczkami zaprasza do zabawy.

Drewniana gra dla 2 latka - Króliczek, producent: Smart Games.

6. Na farmie

Gra to właściwie 4 gry w jednym poręcznym, drewnianym opakowaniu, w którym znajdują się świetnie wykonane dwie gry planszowe – wyścigi oraz łowienie ryb, a także puzzle składające się z 16 elementów. Wizyta Na farmie pozwoli odkryć zwierzątka żyjące na wsi, nie zabraknie tu również interesujących pojazdów gospodarczych.

Ciekawe gry dla 2 latka - pierwsza gra planszowa od Vilac.

7. Moja pierwsza gra. Pszczółka Hania

Do wyboru mamy 2 warianty rozgrywki – kooperacyjny i pamięciowy. W obu dziecko trenuje motorykę małą (wrzucanie kafelków z miodem do otworu planszy) oraz rozróżnianie i nazywanie kolorów. Grę w łatwy sposób można jeszcze uprościć, więc jest to dobry pomysł na grę planszową dla 2 latka, a nawet nieco młodszego dziecka.

haba-pszczolka-300x225.jpeg

8. Na jagody

Prosta gra planszowa zawierająca dwa warianty gry. Wariant „szybki” nadaje się dla dzieci w wieku 2 lat. Celem gry jest doniesienie do mety koszyka jagód, z których powstanie ciasto. Fajne jest to, że nie ma tu przegranych (wszyscy uczestnicy dostają nagrody pocieszenia), ale gracz, który dotrze do mety pierwszy, otrzymuje największy kawałek ciasta. To dobry pomysł na grę „przejściową” dla dzieci, które nie lubią przegrywać.

gry dla 3 latka

9. Gra planszowa Little Association

Gra trwa około 10 minut.

Urocze zwierzaki zapraszają na krótką (gra trwa ok. 10 minut) rozgrywkę. Urocze zwierzaki – żaba, krowa i fioletowy królik mieszkają na różnych planszach. Zadaniem graczy jest dopasowanie kolejno odwracanych kart ze stosiku do któregoś ze światów. To świetny sposób na tworzenie skojarzeń, ale też punkt wyjścia do rozmowy z opiekunem.

Little-Association-%E2%80%93-gra-planszowa-2-600x600.jpg

10. Pucio. Domino

Pucio to dziecięcy klasyk, wraz z poznawaniem jego przygód tysiące dzieci uczyło się mówić. Teraz dostępne są również puciowe gry, a wśród nich Domino – idealna propozycja dla najmłodszych graczy. Z jeden strony klocków znajdują się znane z książkowej serii postacie, z drugiej kropeczki wprowadzające malucha w świat matematyki.

Pucio.-Domino-2-1.jpg