Najlepsze gry dla 3 latka

Szukasz inspiracji na prezent dla swojego 3-latka? Świetnym pomysłem będzie gra. Trzyletnie dziecko to ciekawy świata mały człowiek, który bardzo chętnie angażuje się w nowe aktywności, a planszówki to idealny pomysł na wspólne spędzenie czasu. Oprócz tego gry pozytywne wpływają na rozwój wielu umiejętności dziecka. Które wybrać, aby nie była za trudna, za łatwa i nie znudziła się po tygodniu? Poniżej znajdziesz najlepsze gry dla 3 latka.

Najlepsze gry dla 3 latka

Wśród przedstawionych poniżej 10 najlepszych gier dla 3-latka znajdują się gry logiczne, gry pamięciowe, gry ćwiczące koordynację, gry kooperacyjne, ale też te z elementem rywalizacji.

1. Strzeż się kreta!

W tej grze uczestnicy wcielają się w rolę ogrodnika, a ich zadaniem jest uzbieranie na swojej tabliczce czterech różnych warzyw. Wszystkie elementy umieszczamy na planszy, oprócz marchewek, pomidorów, dyń i rzepek są też krety – ich należy się strzec! Aby uzbierać na swojej tabliczce cztery różne warzywa, potrzebne będzie trochę szczęścia, bo decyduje o tym rzut kolorową kostką. Podczas rozgrywki dzieci ćwiczą zręczność, wzrok i cierpliwość.

Strze%C5%BC-si%C4%99-kreta-400x400.jpg

2. Little Cooperation Zwierzaki na Arktyce

To jedna z najprostszych gier dla maluchów, a to ważne, ponieważ dzieci w tym wieku są mega niecierpliwe. Zwierzaki na Arktyce to gra kooperacyjna, w której nie może się zapaść się most, zanim wszystkie zwierzaki nie przejdą bezpiecznie na drugą stronę. Tak jak we wszystkich grach kooperacyjnych gracze wygrywają lub przegrywają razem, więc gra uczy pracy zespołowej. Gra jest przepięknie wykonana i można się nią bawić również na wiele innych sposobów.

gry dla 3 latka

3. Potworne porządki

Fantastyczna gra planszowa dla 3-latka, ale starsze dziecko również nie będzie się nudzić. W czasie Potwornych porządków dziecko ćwiczy motorykę małą, trenuje koncentrację, wyobraźnię i orientację przestrzenną. Gra genialnie sprawdza się do nazywania kolorów, emocji, ćwiczenia używania wyrażeń przyimkowych: nad, pod, obok, na. Można także wykorzystać ją podczas zajęć z języka obcego.

potworne_porzadki.jpg

4. Trzy małe świnki

Rewelacyjny prezent dla każdego 3-latka. Gra jest przeznaczona dla 1 osoby, choć na początku na pewno będziemy musieli pomóc trochę dziecku. W pudełku znajduje się świetnie wykonana plansza, 3 elementy z domkami, 3 świnki, wilk, skoroszyt z zadaniami i książeczka obrazkową o przygodzie świnek. Gra się w dwóch trybach – dziennym i nocnym. Na początku każdej rozgrywki ustawiamy świnki według określonego schematu. Naszym celem jest tak ustawić elementy z domkami, żeby wszystkie zmieściły się na planszy i w dzień świnki były poza domkami, a w nocy schowane bezpiecznie w nich (bo wtedy grasuje wilk!). W razie problemów zawsze można sprawdzić rozwiązanie. Gra ma kilka poziomów trudności, dzięki czemu dziecko nie znudzi się szybko.

MG_0981.jpg

5. Day & Night – Dzień i noc

To wspaniała propozycja gry dla 3-latka, ponieważ rozwija logiczne myślenie. Gra składa się z 10 drewnianych elementów oraz stojaka, na którym należy umieszczać klocki. W dołączonej książeczce znajduje się 48 zadań, a celem gry jest ułożenie identycznej kombinacji klocków jak na konkretnej ilustracji. Zadania ułożone są według stopnia trudności – w części „dziennej” wszystko widać jak na dłoni, a noc, jak to noc – ma swoje tajemnice. W tej części zadań widać tylko kontury, a rozwiązanie umieszczone jest po drugiej stronie kartki. Gra ćwiczy zdolności manualne, a także analityczne myślenie. Dodatkowym atutem jest możliwość samodzielnej zabawy, bo gra przewidziana jest także dla jednego gracza.

Dzień i noc to propozycja gry dla 3 latków, która uczy analitycznego myślenia i zapewnia świetną zabawę.

6. Kotek psotek

To dobra pozycja nie tylko dla 3-latka, ale i dla starszego dziecka. Celem gry jest doprowadzenie do kryjówek wiewiórki, myszy i ptaszka, zanim dogoni je kot. W sytuacji zagrożenia można przywołać do domu kota przy pomocy czterech kart ze smakołykami. Każdy gracz omawia swój ruch z pozostałymi uczestnikami zabawy, aby osiągnąć wspólny cel.

gry dla 3 latka

7. Moje dinozaury

Jest to gra z elementami matematyki. Gracze mogą układać dinozaury, jak zwykłe puzzle lub włączyć do gry kostki. Celem gry jest ułożenie jak największej liczby dinozaurów z puzzli. Ładne i kolorowe ilustracje przyciągną wzrok najmłodszych, a wysoka jakość wykonania gry nie pozwoli szybko jej zniszczyć. To doskonała propozycja dla najmłodszych graczy, którzy nie boją się dinozaurów.

moje-dinozaury.png

8. Peppa Party Time

Fajna planszówka dla wszystkich fanów świnki Peppy, zwłaszcza dziewczynek. W pudełku znajdziemy dwustronną planszę, puzzle-prezenty, karty z ulubionymi postaciami z tej bajki, pionki, małą planszę z ruchomą strzałką (zamiast kostki) i koronę dla małej księżniczki. Gra ma dwa warianty – przyjęcie urodzinowe Peppy oraz droga do przedszkola. W tę grę z przyjemnością zagracie razem z dzieckiem.

peppa1.png

9. Brain Train

Fajna dostosowana do możliwości i potrzeb 3-latka. W pudełku znajdziemy kolorowy, fantastyczny pociąg i elementy w różnych kształtach. Zadaniem dziecka jest załadowanie wagoników pociągu zgodnie z ilustracjami z załączonej książeczki. Elementy różnią się kolorem, a niektóre z nich są połączone – aby układanie ich było wyzwaniem.

Brain-Train-2-878x600.jpg

10. Na jagody

Prosta gra planszowa zawierająca dwa warianty gry. Wariant „szybki” nadaje się już dla dzieci w wieku 2 lat. Celem gry jest doniesienie do mety koszyka jagód, z których powstanie ciasto. To gra pośrednia między kooperacyjną a tradycyjną. Wprawdzie nie ma tu przegranych (wszyscy uczestnicy dostają nagrody pocieszenia), ale gracz, który dotrze do mety, pierwszy otrzymuje największy kawałek ciasta. To fajny pomysł na grę „przejściową” dla dzieci, które nie lubią przegrywać.

6b.jpg