Najlepsze kulki gejszy – oto kluczowe cechy, którymi powinny się wyróżniać!

Kulki gejszy to niewielki gadżet przeznaczony dla kobiet, który ma na celu wspomóc ćwiczenia mięśni dna miednicy. Kule miłości, bo tak też się je nazywa, mają zastosowanie medyczne, ale mogą też służyć jako gadżet erotyczny. Oto kluczowe cechy, którymi powinny wyróżniać się kule gejszy.

Co to są kulki gejszy

Pierwsze wzmianki na temat kulek gejszy pojawiają się około 500 roku naszej ery i pochodzą z Japonii. Do Europy zawitały one około 250 lat temu, ale tak naprawdę dopiero w XX wieku rozpowszechnił je dr Arnold Henry Kegel, który na przełomie lat 40. i 50. opracował podstawy naukowe rehabilitacji mięśni dna miednicy, czyli mięśni Kegla.

Gadżet ten występuje pod wieloma nazwami, ale niezależnie od tego, której użyjemy, zawsze będą to niewielkie kulki wykonane z bezpiecznego, neutralnego dla naszego ciała materiału złączone ze sobą za pomocą sznureczka. Wewnątrz kulek znajdują się mniejsze o różnej średnicy i wadze, które podczas ruchu zaczynają wibrować, co stymuluje pracę wspomnianych grup mięśni. Kulki wkłada się pochwy i pozostawia na kilkanaście, kilkadziesiąt minut. Nie zaleca się używać ich jednorazowo dłużej niż przez 2 godziny.

Najlepsze kulki gejszy – na co zwracać uwagę?

Ami fioletowe – progresywne kulki gejszy do ćwiczeń

Aby wybrać idealne dla nas kulki do ćwiczeń mięśni Kegla, musimy odpowiedzieć sobie na kilka pytań. Kulki dopochwowe do ćwiczeń występują bowiem w różnych rozmiarach. Do wyboru mamy kulki pojedyncze oraz podwójne, mniejsze i większe, wykonane z silikonu medycznego, ale też na przykład z plastiku ABS.

Kulki pojedyncze zalecane są dla kobiet, które dopiero zaczynają przygodę z tym akcesorium. To także gadżet dla pań, które cierpią na tyłozgięcie szyjki macicy bądź opadanie narządów wewnętrznych. Kulki pojedyncze zaleca się także osobom o drobnej budowie i ciasnej pochwie.

Kulki podwójne zalecane są dla kobiet o typowej budowie ciała, które nie borykają się z dodatkowymi problemami zdrowotnymi. Po ten model powinny też sięgnąć kobiety po naturalnym porodzie. 

Dobrze jest też pomyśleć o wyborze odpowiedniego rozmiaru gadżetu. Nie ma kulek uniwersalnych, idealnych dla każdej kobiety, ale na początek warto sięgnąć po takie, których rozmiar wynosi około 3,6 cm. Najlepiej testować wiele modeli, ponieważ może się zdarzyć, że po jakimś czasie będziemy gotowe na większy model, który lepiej spełni nasze oczekiwania.

Podczas aplikacji nie możemy zapomnieć o lubrykancie, ale trzeba mieć na uwadze, że nie powinno się go nakładać zbyt wiele, aby kulki się nie wysunęły. Powinno być go na tyle dużo, by ułatwić im dotarcie w odpowiednie miejsce. Tutaj dobrym pomysłem jest sięgnięcie po nawilżacze na bazie wody, są one bezpieczne i dla naszego ciała, i dla kulek, niezależnie, z jakiego materiału je wykonano.

Aqua – lubrykant wodny do codziennego stosowania. Źródło: Kinky Winky

Kulki waginowe – jak długo ich używać?

Rozpoczynając pierwsze ćwiczenia z kulkami, powinnyśmy stopniowo się oswajać z gadżetem. Na początku zaleca się sesje trwające nie więcej niż kwadrans, a później, wraz z poprawą siły mięśni, dobrze jest wydłużać treningi do 30 ‒ 45 minut.

Aby uzyskać odpowiednie efekty, potrzebna jest systematyczność. Doradzamy codzienne ćwiczenia i stopniowe wydłużanie czasu noszenia kulek. Pierwsze efekty możemy zauważyć już po 6 – 8 tygodniach. A, i jeszcze jedna porada na koniec – kulki mogą być używane także w celach typowo erotycznych, na przykład podczas masturbacji, co może znacznie zwiększyć intensywność doznań.

Tagged