Najlepsze suplementy na masę

Jeśli szukasz sposobów na zmaksymalizowanie efektów treningu siłowego, sięgnij po suplementy na przyrost masy mięśniowej. Skierowane są przede wszystkim do średniozaawansowanych i zaawansowanych sportowców, zamierzających poprawić swoją wydajność. Sprawdź, które produkty warto włączyć do swojej diety!

Białko w proszku

Proponowany proszek pozwala łatwo i szybko zwiększyć dzienne spożycie białka. Wiele osób nie może z różnych powodów jeść 5-7 posiłków dziennie, dlatego niektóre zamieniają na białko w proszku. Większość proszków ma świetny skład, dlatego z powodzeniem wypełnią lukę w ciągu dnia. Możesz je potraktować jako przekąski lub zamienniki posiłków, pamiętaj jednak, że najlepiej sprawdzą się jako odżywka potreningowa. Wspomniane suplementy dostarczają cennych składników odżywczych, które wspomagają wzrost i regenerację mięśni.

Internetowy sklep budujmase.pl proponuje produkty w różnych smakach, dzięki czemu na pewno znajdziesz takie, który przypadną Ci do gustu. Jeśli chcesz budować masę, powinieneś uwzględnić wspomniany suplement w swoim planie dnia. Serwatka to białko mleka, które zawiera aminokwasy rozgałęzione. Organizm łatwo ją trawi, dzięki czemu białko szybko dociera do mięśni. W serwatce znajdują się też peptydy, które poprawiają przepływ krwi, dlatego stosuj ją przed treningiem.

Kreatyna

Jeśli interesujesz się anatomią człowieka, z pewnością słyszałeś już  o kreatynie. Dostarcza energii niezbędnej do wykonywania szybkich, intensywnych ruchów. Kreatyna pozwala również utrzymać odpowiednią intensywność treningu, a także przyspiesza regenerację organizmu. Występuje w formie proszku, tabletek lub pigułek. Możesz ją bezpiecznie zażywać zarówno przed treningiem, jak i po.

Aby zmaksymalizować działanie suplementu, przyjmuj 2-5 gramów w postaci monohydratu kreatyny, alfa-ketoglutaranu kreatyny lub jabłczanu kreatyny z proteinowym shakiem bezpośrednio przed treningiem. W ten sposób dostarczysz energii niezbędnej do wykonania większej liczby powtórzeń. Następnie wypij kolejne 2-5 gramów z potreningówką.

BCAA

Do aminokwasów rozgałęzionych należą leucyna, walina i izoleucyna, które działają synergicznie. Zapewniają zastrzyk energii, łagodzą bolesność mięśni, hamują działanie kortyzolu, a także przyspieszają budowę mięśni. Spożywaj 5-10 gramów BCAA do śniadania, oprócz tego zmieszaj z koktajlem przed i po treningu. Suplementy, które dostarczają leucyny w proporcji 2:1 na dawkę waliny i izoleucyny, przynoszą najlepsze efekty.

Beta-alanina

Badania wykazały, że suplementacja beta-alaniną podnosi poziom karnozyny, a tym samym pomaga przywrócić równowagę kwasowo-zasadową organizmu. Karnozyna zwiększa siłę i wytrzymałość mięśni, dzięki czemu możesz trenować intensywniej. Łącząc beta-alaninę z kreatyniną, szybciej stracisz tkankę mięśniową i zbudujesz masę.

Kazeina

Kazeina to wolno wchłanialne białko mleka, które doskonale sprawdzi się jako przekąska przed snem. Chroni przed katabolizmem w czasie snu, jednocześnie zaspokaja głód. Jeśli chcesz szybciej zbudować masę, przyjmuj serwatkę z kazeiną. Poszukaj suplementu z kazeiną micelarną, którą organizm trawi najwolniej. Przyjmuj 20-40 gramów tuż przed pójściem spać, natomiast po treningu wymieszaj 10-20 gramów kazeiny z białkiem serwatkowym.

Tagged