Najmodniejsza biżuteria dla kobiet i mężczyzn w sezonie jesień/zima 2022

W tym sezonie obowiązkowym uzupełnieniem większości damskich i męskich stylizacji będzie biżuteria. Dodatki w postaci naszyjników, bransoletek czy obrączek można nosić na wiele sposobów. Szczególnie popularna będzie wysokogatunkowa biżuteria ze stali szlachetnej – surowca, który jest bezpieczny nawet dla osób uczulonych na metal.

Męskie i damskie naszyjniki

Naszyjniki są popularnym dodatkiem do męskich i damskich stylizacji. W sprzedaży dostępne są naszyjniki z rzemienia, stali szlachetnej, kamieni naturalnych, pereł, sznurka. W przypadku męskiej biżuterii bardzo modne są naszyjniki z dodatkiem lawy wulkanicznej, onyksów czy hematytów. Kobiety chętnie sięgają po naszyjniki z perłami i efektownymi dodatkami ze stali nierdzewnej. Producenci biżuterii w ostatnich latach proponują perły także mężczyznom.

Stylowe bransoletki

Bransoletki mogą stać się znakomitą ozdobą zarówno eleganckich, minimalistycznych, jak i casualowych stylizacji. Mężczyźni bardzo chętnie sięgają po bransoletki wykonane z różnobarwnej skóry i stali szlachetnej. Również kobiety doceniają bransoletki stalowe. W tym sezonie panie wybierają także bransoletki z pereł, barwionej skóry, sznurka i kamieni naturalnych.

Ogromną popularnością cieszą się damskie i męskie bransoletki z powierzchnią do grawerowania.

Niezawodne nieśmiertelniki

Nieśmiertelniki Manoki kojarzą się nam przede wszystkim z biżuterią męską jednak warto zauważyć, że w ostatnich sezonach równie chętnie sięgają po nie kobiety. Nieśmiertelniki zazwyczaj pełnią funkcję naszyjnika, jednak w sprzedaży dostępne są także breloki z nieśmiertelnikami. Możemy kupić nieśmiertelniki tradycyjne (w postaci prostej, srebrnej blaszki na kulkowym łańcuszku), jak i bogato zdobione.

W tym sezonie modne jest noszenie większej ilości nieśmiertelników na jednym łańcuszku, a także łączenie ich z dodatkowymi ozdobami (które są zazwyczaj wykonane ze stali lub ze skóry).

Obrączki, które podkreślą zadbane dłonie

Obrączki to biżuteria chętnie wybierana przez panie i przez panów. Umiejętnie dobrane pokreślą wypielęgnowane dłonie. W sprzedaży dostępne są obrączki klasyczne, a także bogato zdobione. Najmodniejsze są wykonane ze srebrnej, złotej (w tym również z różowego złota), a także czarnej stali szlachetnej. Jeżeli chcemy możemy wykonać na obrączce grawer. Dopuszczalne jest noszenie większej ilości obrączek. W tej kwestii należy się kierować wyłącznie własną wygodą.

Kolczyki, które modelują kształt twarzy

Kolczyki to kolejny rodzaj biżuterii proponowanej kobietom i mężczyznom. W przypadku kobiet są one jednak zdecydowanie bardziej popularne. Panie mogą nosić kolczyki do codziennych i bardzo eleganckich stylizacji. W przypadku mężczyzn ten rodzaj biżuterii zarezerwowany jest tylko dla stylizacji casualowych.

Biżuteria z powierzchnią do grawerowania

Zarówno kobiety, jak i mężczyźni bardzo chętnie sięgają po biżuterię z powierzchnią do grawerowania. Grawer wykonuje się zazwyczaj na metalowych elementach biżuterii. Grawerowane są nieśmiertelniki, bransoletki, obrączki, kolczyki, naszyjniki, a także męskie spinki do mankietów.

Modna biżuteria ze stali szlachetnej

W sklepach coraz częściej pojawia się biżuteria wykonana z wysokogatunkowej stali szlachetnej. Jest ona ceniona ze względu na walory ozdobne – prezentuje się równie atrakcyjnie co złoto i srebro, bezpieczeństwo – jest odpowiednia nawet dla alergików, a także wytrzymałość – stal wykazuje wyjątkowo wysoką wytrzymałość na uszkodzenia mechaniczne i niszczące działanie wilgoci.

Tagged