Najmodniejsze kolory na jesień-zima 2022/2023

W sezonie jesień-zima 2022/2023 zdecydowanie dominować będą kolory. W trendach pierwsze miejsca zajmują soczyste, odważne i przykuwające wzrok odcienie, dzięki którym Twoja jesienna garderoba nabierze trochę świeżości. Będą również pobudzać do działania w najbardziej pochmurne dni. Odkryj najlepsze trendy kolorystyczne na sezon jesień-zima 2022/2023.

Jaki kolor będzie dominować w sezonie jesień-zima 2022/2023?

W jesienno-zimowe kolekcje projektanci zaaplikowali porządną dawkę dopaminy. Tak bardzo zakochali się w kolorach fluo, że można zobaczyć je ponownie na wybiegach. Wiele domów mody otworzyło swoje pokazy neonowymi total lookami, podczas gdy inni przyjęli trend bardziej subtelnie, prezentując jedynie torebki, buty i akcesoria — szaliki, czapki czy okulary przeciwsłoneczne.

Gdy jednak nie jesteś w pełni przekonana do takiej estetyki, dla klasycznych kolorów nie zabrakło miejsca i też uplasowały się na liście trendów. Oprócz ponadczasowej bieli i czerni, bohaterami chłodniejszych miesięcy będą stroje w odcieniach gorzkiej czekolady, słodkiego karmelu i gołębiej szarości.

Kolor różowy i fioletowy = mocny akcent

Fanki różu mogą być spokojne, bowiem słodki kolor zostaje z nami na kolejne miesiące. Możesz być prawdziwą Barbie i nosić jaskrawy róż od stóp do głów, wzmocnić strój przykuwającym wzrok dodatkiem lub jeśli wolisz spokojniejsze klimaty – zdecydować się na ubrania w pastelowych odcieniach. Z kolei fiolet będzie panować w różnych odcieniach. Szczególnie dobrze będzie prezentować się na płaszczach, szalach, a także botkach.

Dlaczego kolor czerwony oraz zielony będzie modny w sezonie 2022/2023?

To, że czerwony ma niesamowitą siłę rażenia, wie pewnie każdy. O jego zaletach wiedzą również projektanci, dlatego ten ognisty kolor chętnie wykorzystali w swoich projektach. Proponują nosić go w total lookach lub miksować z fuksją. To jeden z najmodniejszych duetów sezonu jesień-zima 2022/23. Podobnie będzie z kolorem zielonym.

Fuksja będzie miała mocnego konkurenta, bowiem już teraz możemy dostrzec jego niezwykle duży wpływ chociażby na swetrach, szalikach czy czapkach. Silną pozycję na liście jesienno-zimowych trendów kolorystycznych ma również niebieski.

Szykowny granat, intensywny indygo, cyjanowy czy delikatny błękit — wybierz idealny odcień dla siebie i wprowadź go do swojej garderoby na chłodne dni. Szczególnie dobrze komponować się będzie z ciepłymi kurtkami puchowymi, a także modnymi ostatnio trenczami. Więcej inspiracji modowych znajdziesz na stronie https://romafashion.pl/.

Tagged