Najpiękniejsze francuskie perfumy dla kobiet

Francja uważana jest za stolicę sztuki perfumiarskiej. To właśnie z tego kraju wywodzi się najwięcej kompozycji o ponadczasowych i szlachetnych woniach. Uwodzicielskie i zmysłowe zapachy skradają serca kobiet (i mężczyzn) na całym świecie. Czarują one nas już od kilku dekad. Za ich piękne aromaty odpowiadają tacy perfumiarze jak Jacques Polge, Sophia Grojsman, Francois Demachy czy Jean-Paul Guerlain. Jakie marki stoją za ich kompozycjami?

Tradycja francuskich perfum

Francuskie perfumy to te, które rozpalają serca i nosy nie jednej kobiety na świecie. Zapachy spod Grasse to te eleganckie, trwałe i kojarzone z szykiem. Słyną z wyjątkowych kompozycji, na które składa się wiele substancji. Wiele z nich uprawianych jest we Francji, głównie w regionie Prowansji i Lazurowego Wybrzeża. Okolice te słyną z bezkresnych pól lawendy i jaśminu, upraw mimozy, różnych gatunków krzewów różanych i kwiatu pomarańczy. Tradycja francuskich perfum wiąże się jednak nie tylko z uprawami cennych składników, ale także ze słynną szkołą Givaudan, kształcąca najlepszych, światowych perfumiarzy.

Gdzie kupić francuskie perfumy?

Po francuskie perfumy najlepiej wybrać się do samego źródła – czyli Francji. Kultowym butikiem z pięknymi zapachami jest piętrowy sklep Guerlain na Champs-Élysées. Odnaleźć tu można niemal wszystkie piękne francuskie (i nie tylko) zapachy. Sklep to idealne miejsce do zapoznania się z nowościami, a także zakupu tych kultowych. Po niszowe pachnidła wybrać można się natomiast na Place Vendôme. Jeśli jednak nie wybierasz się na zakupy do Paryża, możesz odwiedzić internetową drogerię. Na https://tagomago.pl/collections/yves-saint-laurent znajdziesz eleganckie francuskie pachnidła m.in. od Yves Saint Laurent, Guerlain, Dior, Chanel czy Nina Ricci.

Najpiękniejsze francuskie perfumy: Guerlain Shalimar

Perfumy Guerlain Shalimar swoją premierę miały w 1925 roku. Są wyrazem wielkiej miłości i tęsknoty. Pachniało pachnie jak orientalne ogrody Szalimar. Mocno wyczuwalne są w nim tony wanilii, które nadają pachnidłu erotyczną moc i miano afrodyzjaku. Oprócz wanilii wyczuć można również cytrusy, nuty drzewne, kwiatowe, kadzidło, skórę oraz cywet. Zapach ten rozsławił francuskie pachnidła i miejscowość Grasse, którą dziś uważa się za serce przemysłu perfumeryjnego na świecie.

Najpiękniejsze francuskie perfumy: Dior J’adore

Dior J’adore to kompozycja stworzona przez Francois Demachy i Cecile Becker. Zapach ten zrewolucjonizował francuskie pachnidła. Pokazał, że lekkie zapachy oparte na woniach białych kwiatów mogą być eleganckie, szykowne oraz wpisywać się w luksusowy minimalizm.

Najpiękniejsze francuskie perfumy: Chanel N°5

Chanel N°5 nikomu nie trzeba przedstawiać. Dzieło Ernesta Beaux to najbardziej znane perfumy na świecie. Kompozycja ta rozpoczęła wielką światową karierę zapachów aldehydowych. Nowoczesny, a jednocześnie niezwykle kobiecy zapach pokochały kobiety na całym świecie. Kochają je przede wszystkim kobiety dojrzałe, pewne siebie, lubią błyszczeć.

Najpiękniejsze francuskie perfumy: Yves Saint Laurent Black Opium

Black Opium są zapachem, po który często sięgamy wieczorem. Łączą one w sobie zapach wanilii, kawy, różowego pieprzu i kwiatu pomarańczy. Mieszanka ta tworzy niezwykle aksamitne i zmysłowe tonie idealne na randkę, wieczorne przyjęcie czy szaloną noc w sypialni. Zapach ten często wybierany jest zimą i jesienią. Perfumy od Yves Saint Laurent Black Opium inspirowane są muzyką. 

Tagged