Nie masz pomysłu na obiad? Skuś się na makaron z chorizo

Każda kobieta, która odpowiedzialna jest w swoim domu za przygotowanie posiłków dochodzi do momentu, w którym kompletnie przestaje mieć pomysły na potrawy dla swojej rodziny. Jest to uczucie bardzo frustrujące. Warto stawiać na niestandardowe pomysły, które nie są oklepane. Jednym z nim jest makaron z chorizo. Musimy przyznać, że brzmi pysznie.

Czego będziemy potrzebować?

Musimy przyznać, że już sama nazwa dania – makaron z chorizo robi na nas wrażenie. Powiedzmy sobie nieco więcej o tym daniu, ponieważ brzmi dosyć tajemniczo. W zasadzie to poniżej przedstawimy przepis na makaron z chorizo oraz z kurkami. To połączenie jest niebanalne i robi na nas ogromne wrażenie.

Przy każdorazowym przygotowywaniu posiłków musimy postarać się o zakup odpowiednich składników. W niektórych daniach tych składników jest nieco więcej, a w innych naprawdę mało. Jak to jest w przypadku makaronu z chorizo oraz kurkami? Nie ma tutaj wielu składników. Będziemy potrzebować: 150 gram makaronu, 50 gram chorizo, ¼ młodej cebuli, dwie łyżki masła, 100 gram kurek, 50 mililitrów białego wina (nieobowiązkowo), 100 gram pomidorków koktajlowych, jedna łyżka oliwy z oliwek oraz twardy ser na przykład parmezan bądź grana padano.

Jak przygotować makaron z chorizo i kurkami?

W pierwszej kolejności należy zagotować wodę na makaron. Warto wybrać większy garnek. W międzyczasie przygotowujemy poszczególne składniki. Myjemy kurki, chorizo obieramy ze skórki i kroimy na plasterki, pomidorki kroimy na połówki, a cebulę kroimy w kosteczkę.

Makaron wrzucamy do wody zagotowanej, solimy oraz gotujemy aż będzie al dente. Na patelnię wrzucamy chorizo oraz cebulę. Dodajemy masło i smażymy przez jakieś trzy minutki, mieszając o chwilkę. Dodajemy kurki i na nieco większym ogniu smażymy przez kolejne trzy minutki. Pod koniec wlewamy wino. Dodajemy pomidorki i dalej smażymy. Doprawiamy w międzyczasie zmielony pieprz i sól. Dodajemy także oliwę. Na patelnię wkładamy makaron i potrząsamy patelnią, aby wymieszać składniki.

Danie podajemy posypując tartym serem, na przykład wspomnianym już parmezanem.

Czy można przekazać jakieś wskazówki? Na pewno zamiast kurek (poza sezonem) możemy zdecydować się na użycie szparagów czy też fasolki szparagowej wcześniej ugotowanej. Oczywiście miejmy na względzie także to, że kurki możemy jak najbardziej mrozić.

Pozostaje nam nic innego jak życzyć miłego gotowania, łączenia smaków oraz oczywiście smacznego. Na pewno pod wrażeniem dania będzie cała nasza rodzina. Co więcej do dania tego będziemy chętnie powracać.