Nowoczesny materac multipocket: czy sprawdzi się w sypialni małżeńskiej?

Materace multipocket to propozycja dla osób oczekujących maksymalnego komfortu podczas snu. Jest to innowacyjny rodzaj materaca kieszeniowego, w którym wykorzystano większą liczbę sprężyn przypadających na metr kwadratowy powierzchni. W tym artykule przybliżymy specyfikę tych modeli, a także odpowiemy na pytanie, czy nowoczesny materac multipocket jest dobrym wyborem do sypialni małżeńskiej.

W jaki sposób zbudowany jest materac multipocket?

Jak już mówiliśmy, materac multipocket jest zaawansowanym modelem materaca kieszeniowego. Wypełnienie stanowią niewielkie sprężyny umieszczone w materiałowych kieszonkach. Pracują one niezależnie od siebie oferując w ten sposób większą elastyczność punktową. Oznacza to, że powierzchnia materaca dostosowuje się do nacisku wywieranego przez konkretne partie ciała.

Czym różni się materac multipocket od kieszeniowego? Na metr kwadratowy materaca przypada znacznie większa liczba sprężyn, co dodatkowo zwiększa elastyczność tego modelu. Ponadto, większe zagęszczenie sprężyn korzystnie oddziałuje również na wytrzymałość takiego materaca. Jego konstrukcja znacznie lepiej rozkłada nacisk, co zapobiega pojawianiu się odkształceń. Nad sprężynami znajduje się również wypełnienie piankowe, zwiększające wygodę snu. Duży wybór materacy kieszeniowych multipocket znajdziesz na https://www.kaszmirowysen.pl/materace-multipocket.

Wybieramy materac multipocket – na jakie aspekty warto spojrzeć?

Przede wszystkim na budowę materaca. Droższe modele często posiadają kilka warstwa pianki nad sprężynami, co gwarantuje lepsze właściwości posłania. Bardzo popularne są również materace dwustronne, w których jedna strona posiada inną twardość. Po kilku tygodniach spania na jednej stronie odwracamy materac i sprawdzamy, która z nich odpowiada nam bardziej. W materacach multipocket można również zastosować dodatki, takie jak: trawa morska, końskie włosie, płótno bambusowe czy włókna kokosowe.

Przy wyborze materaca zawsze warto zwrócić uwagę na stopień twardości. Większość producentów proponuje klientom materace w czterech stopniach: miękkie H1, średnio-twarde H2, twarde H3 oraz bardzo twarde H4. Wybór jest uzależniony od wagi naszego ciała. Materace miękkie są odpowiednie dla osób ważących poniżej 60 kg, materace średnio-twarde w przedziale 60-80 kg, materace twarde 80-100 kg, a materace bardzo twarde dla osób o wadze powyżej 100 kg.

Czy materac multipocket to dobry wybór do sypialni małżeńskiej?

Zdecydowanie tak! Materace multipocket odznaczają się dużą elastycznością punktową i nie przenoszą drgań. Są również bardzo wytrzymałe i odporne na odkształcenia. Poprzez zastosowanie nowoczesnych wkładów, producent może poprawić wentylację materaca, a także zapewnić mu hipoalergiczne właściwości. W sklepie Kaszmirowysen.pl znajdziesz bogaty wybór nowoczesnych materacy kieszeniowych w rozsądnych cenach. Zakupy online to dobre rozwiązanie dla osób, które chcą pozyskać materac multipocket w niższej cenie, a jednocześnie, zapewnić sobie wygodny transport produktu pod drzwi swojego domu.

Tagged