Nużeniec leczenie ziołami to bardzo istotny element u każdej zarażonej osoby. Nużeniem jest pasożytem, który wywołuje chorobę nużycę. Jest ona niezmiernie powszechna, ponieważ nosicielem nużeńców jest tak naprawdę większość dorosłych. Jednak z uwagi na skąpe objawy choroba ta jest bardzo często mylona z chorobami oczu, skóry czy też reakcjami alergicznymi.
Czym jest nużeniec?
Nużeniec jest niewielkim pajęczakiem. Żeruje w włosowych torebkach oraz łojowych gruczołach. Odżywia się z kolei łojem skóry oraz lipidami. W ilości największej nużeńce możemy spotkać dookoła oczu, w okolicy nosa, na brodzie, na czole czy też w bruździe nosowo-wargowej. Możemy znaleźć je także na innych częściach naszego ciała. Mowa o stopach, dłoniach, brwiach, skórze głowy, a nawet w okolicach intymnych.
Do zarażenia dochodzi podczas kontaktu bezpośredniego z chorą osobą. Ryzyko zwiększone zakażeniem szczególnie istnieje podczas korzystania z usług fryzjerów czy też kosmetyczek. Jaja nużeńca najczęściej znajdują się w kurzu. W związku z tym są one przenoszone w powietrzu.
Objawy i leczenie
U co po niektórych osób choroba ta przebiega w stu procentach bezobjawowo. U innych z kolei mogą wystąpić skórne objawy. Do najczęstszych należy łuszczenie skóry, zaczerwienie skóry czy też wypryski.
Nużeniec również przyczynia się do rozwoju wągrów oraz zaskórników. Oczywiście nużeniec należy zdiagnozować poprawnie. Wiele osób decyduje się na wykonanie tego samodzielne. Jednak nie jest to takie proste. Wielokrotnie możemy popełnić przy tym błąd. Wynika to z tego, że łatwo tę przypadłość pomylić z całkiem inną.
Należy zatem udać się do lekarza. Jednak pamiętajmy, że alternatywne metody leczenia również są możliwe. O czym mowa? Mowa chociażby o nużeniec leczenie ziołami. Poleca się niezmierni wyciąg wykonany z siedmiu składników. Nadaje on także do zwalczania większości problemów skórnych. O jakich dolegliwościach mowa? Mowa chociażby o świerzbie, łuszczycy, grzybicy skórnej, wszawicy oraz pozostałych licznych problemach skórnych.
Co znajdziemy w składzie tego produktu? Jest to wrotycz, glistnik, piołun, ocet winny jabłkowy, kłącze tataraku, wyciąg z liści oliwnych oraz liście neem. W przypadku grzybicy stóp zastosować można specjalny ziołowy ekstrakt siedmioskładnikowy jeden do trzech z eterycznym olejkiem. Jak najbardziej jest to pomoc. Przekonajmy się o tym w przenośni i dosłownie. Nużeniec jest przecież chorobą skórną. W aptece czy też w sklepie ziołowym także poradzą nam zakup jakiś konkretnych ziół.