Obuwie sportowe i adidasy damskie – obowiązkowy element w każdej szafie

element w każdej szafie Obuwie sportowe to jeden z najważniejszych elementów garderoby każdego sportowca. W trosce o zdrowie oraz odpowiedni wygląd powinniśmy jednak kierować się kilkoma kwestiami w trakcie zakupów tej części garderoby. Aktywność fizyczna daje korzyści wyłącznie wtedy, kiedy ciało podczas treningu jest odpowiednio zabezpieczone. Sprawdź, czym się kierować przy zakupie obuwia damskiego!

Dlaczego dobór obuwia sportowego jest tak ważny?

Wybierając odpowiedniej jakości buty sportowe, gwarantujemy sobie nie tylko komfort, ale też dostęp powietrza do stopy. Niwelujemy w ten sposób możliwość powstania przykrych dolegliwości, takich jak grzybica, czy nieprzyjemny zapach.

Czym kierować się w trakcie doboru damskiego obuwia sportowego?

Obuwie sportowe, takie jak adidasy damskie, jest obowiązkowym elementem garderoby nie tylko sportowca. Coraz chętniej kupujemy buty sportowe, by nosić je na co dzień. Współcześnie do wyboru mamy wiele wariantów wykonanych z różnego rodzaju materiałów oraz o wielu fasonach. Skoro wiadomo już, dlaczego jest to tak ważny element garderoby osoby ćwiczącej, zwróćmy uwagę na aspekty, którymi szczególnie warto kierować się w trakcie ich doboru. Oto kilka przydatnych wskazówek.

Materiał, który umożliwia wymianę powietrza

Obuwie sportowe tworzone jest najczęściej z materiałów syntetycznych, które pokryte są w wielu modelach siateczką umożliwiającą wymianę powietrza. W odpowiednio dobranej parze butów nie powinniśmy mieć też trudności z poruszaniem palcami. Przerwa znajdująca się pomiędzy zakończeniem palców a czubkiem buta musi wynosić minimum 5 mm – zyskamy wtedy pewność, że stopa nie będzie się pocić, a ponadto zachowane zostanie w niej odpowiednie krążenie krwi.

Kształt i amortyzacja

Wyprofilowana wkładka ma ogromny wpływ na codzienne użytkowanie buta sportowego oraz komfort przeprowadzanych treningów. Wybór może paść na miękką, która amortyzuje nacisk stopy lub żelową, dostosowującą się do jej kształtu. Zadbać warto także o odpowiednią jakość podeszwy.

W jaki sposób dbać o obuwie sportowe?

Dobrym pomysłem okazuje się przechowywanie w oryginalnych kartonach, chroniących buty przed wilgocią oraz kurzem. W celu zabezpieczenia okolic stycznych z podłożem należy stosować specjalistyczne impregnaty zabezpieczające podeszwę przed solą oraz błotem – zwłaszcza w porze jesieni i zimy.

Jak dobrać rozmiar damskiego obuwia sportowego?

Jak  dopasować buty, aby leżały idealnie? W celu doboru odpowiedniego rozmiaru należy zmierzyć stopę za pomocą centymetra krawieckiego, co pozwoli dokładnie określić długość wkładki. Jeżeli planujesz długie treningi, dodaj do długości 1 cm. Jeżeli jednak mają być krótkie i sprowadzać się jedynie do ćwiczeń w domu lub sporadycznych wizyt na siłowni – pozostaw 0,5 cm.

Tagged